Sivrihisar Haberleri

15 Temmuz Milletin Zaferi

– 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ VE MİLLETİN ZAFERİ –

Hain darbe girişiminin 2. yıl dönümünde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle tüm ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de Şehitlerimizi anma yürüyüşü yapıldı. Ruhları şad, makamları cennet olsun.

15 temmuz 2018 2 - 15 Temmuz Milletin Zaferi

15 TEMMUZ ANISINA YÜRÜDÜLER…

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü 2. yıl dönümünde Sivrihisar ilçesinde etkinlik düzenlendi. İlçe Protokolü ve Vatandaşların katılımı ile 15 Temmuz anısına yürüyüş yapıldı. Şehitlerimiz ve Gazilerimiz Saygı, Rahmet ve Minnet ile anıldı. Yürüyüş sonrası ilçe Adliye meydanında Şehitler anısına Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. 15 Temmuz temalı konuşmalar yapıldı ve şiirler okundu.

Eskişehir’in Sivrihisar ve Alpu ilçelerinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz şehitleri anıldı.

Her iki ilçede de etkinlik kapsamında Türk bayraklarıyla yürüyüşler gerçekleştirildi. Ayrıca etkinliklerde 15 Temmuz’da yaşanan olaylar tekrar hatırlatıldı, şehitler için Kuran-ı Kerim tilavetleri, ilahiler okundu, dualar edildi. Etkinliklere katılımların yoğun olduğu gözlendi.

Geçen yıl olduğu gibi bu yılda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik gününde Eskişehir Vilayet Meydanında buluştuk.

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - 15 Temmuz Milletin Zaferi