Sivrihisar Haberleri

19. Geleneksel Sivrihisar Bayramlaşması

SİVRİHİSARLILAR BAYRAMLAŞTI

19 bayram - 19. Geleneksel Sivrihisar Bayramlaşması

19. GELENEKSEL SİVRİHİSAR BAYRAMLAŞMASINI YAPTIK

10 Yıldır İnternet üzerinde Sosyal medya aracılığı ile buluşan katılımcılar aralıksız her Dini Bayramların 2. günü İkindi namazından sonra yapılan ve Geleneksel hale gelen Sivrihisar Bayramlaşmalarının 19. su Sivrihisar’da Yazıcıoğlu Kalesi ile Saat Kulesi arasında bulunan ve işletmeciliğini Kadın girişimci Emine Çini ve eşi Emekli İngilizce öğretmeni Süleyman Çini tarafından yapılan Sivrihisar Yörük Çadırı Gönül sofrasında Kalabalık misafirlerle yapıldı.

Bayramlaşmaya yeni katılımcılarla Yıllardır biribirini görmeyenler buluştu hasret giderip derin sohbetler etti. Sunumunu Yazar Necmi Günay’ın yaptığı etkinliğin sürprizini Engelli Furkan Çalık yaptı kendi bestelediği Şiiri okuyan Furkan’ın şiiri büyük ilgi görüp katılımcılar tarafından uzun süre alkışlandı.

Kaymakam Dr. Erdinç Yılmaz Bayramlaşma etkinliğini düzenleyenlere teşekkür edip etkinliğin 19. değil 1019, 2019. lara erişmesini dileyip bu etkinliğin insanlara örnek olmasını vurgulayıcı konuşma yaptı. Sivrihisar Belediye Başkanı Sayın Hamid Yüzügüllü ise 4 yıllık Belediye Başkanlığı döneminde önemli şeyler yaptıklarını belirtip misafirleri selamladı. Temsili modern Nasreddin Hoca Mustafa Karatepe misafirleri selamladı.

Şenol ÖZ Yapılan etkinlikle ilgili bilgiler verdikten sonra Sivrihisar’ın Sayın Hamit Yüzügüllü döneminde çağ atladığını belirtip Başarılı Belediye başkanımız ve aynı şekil Başarılı Kaymakamımız döneminde Sivrihisar’ın daha iyi yerlere geleceğini belirten konuşmasından sonra son sözü Emekli Polis Ali Osman Daşdelen aldı ve Sivrihisar’a ait çok önemli bilgiler verdi. Sivrihisar’ın geçmiş tarihteki öneminden ve Eğitim konusunda önemli bir yer olduğundan bahsettiği uzun bir konuşma yaptıktan sonra katılımcılar Aile fotoğrafı çektirip 20 Bayramlaşma etkinliğinde tekrar buluşmak için sözleşip akşamın geç vaktine kadar neşeli sohbetler edip ayrıldılar.

Şenol ÖZ.

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - 19. Geleneksel Sivrihisar Bayramlaşması