Sivrihisar Haberleri

2018 Dövme Sucuk Festivali

SON DAKİKA – 29 Ocak 2018 –

Sivrihisar Belediyesi tarafından 4 Şubat 2018 tarihinde düzenlenecek olan Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali, Zeytin Dalı Operasyonu dolayısı ile ileri bir tarihte gerçekleştirilmek üzere ertelenmiştir.

Sivrihisar’da Dövme Sucuk Festivali

Sivrihisar İkinci Dövme Sucuk Festivali düzenliyor. Sivrihisar Belediyesi tarafından 2017 yılında ilk kez yapılan Sivrihisar’a özgü meşhur Dövme Sucuk festivali damaklarda tadını, hafızalarda yerini korurken Sivrihisar Belediyesi tarafından düzenlenen dev organizasyonun bu yılki tarihi – 4 Şubat 2018 –

Sizleri Dünyanın Merkezinde Buluşturacak Enfes Bir Bahanemiz Var !

Sivrihisar’ın Meşhur Dövme Sucuğu. ???? yılına damga vuracak lezzet dolu bir festival sizleri bekliyor! Haydi Sivrihisar dövme sucuğu festivaline. Sivrihisar’dan Dünyaya yayılan lezzet, Sivrihisar sucukları.

Sivrihisar Belediyesi tarafından 4 Şubat 2018 Pazar günü düzenlenecek 2. Geleneksel Meşhur Sivrihisar Dövme Sucuk Festivalimize herkesi bekliyoruz… Buyurun Sivrihisar sucuğu yemeye.

???? yılında 2.si düzenlenecek olan Sivrihisar Dövme Sucuk Festivalinde yoğun katılıma karşı Sivrihisar Belediyesi tarafından gerekli önlemler alınmıştır. Vatandaşlarımızın uzun kuyruklar beklememesi için 6 ayrı noktada toplamda 85 kişilik profesyonel aşçı ekibi sucuk ekmek dağıtımı gerçekleştirecektir. İkrama yetişemeyen vatandaşlarımız için açılan yöresel standlarımızda gün boyunca sucuk ekmek satışı olacaktır.

4 ŞUBAT 2018 PAZAR

Yer: Sivrihisar Açık Hava Heykel Müzesi

Saat: 12.00

Not: Festival için Eskişehir’den Saat 10.00 da Atatürk lisesi, Özdilek AVM ve Hasan Polatkan Bulvarı MİGROS önünden araçlar kalkacaktır. Eskişehir dönüş: 17:00 Sivrihisar Otobüs Terminali

Ayrıca, Yusuf ÖZEY tarafından festival için Sivrihisar’a EMEK, 71 EVLER ve 75. YIL Mahalle Muhtarlıkları önünden otobüs kaldırılacağı duyurulmuştur.

“Dünyanın Merkezi Sivrihisar’a ??????? günü saat 10.00 da ücretsiz otobüsler kaldırılacaktır. Bu mahallelerden gidecek olanlar, kaç kişi ve telefon numaralarını yazıp özelden mesaj ile 0537 982 1248 nolu telefona kayıt yaptırabilirler. Mahalle sorumluları açıklanacaktır.” Yusuf ÖZEY

2. Geleneksel Meşhur Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali

ETKİNLİK PROGRAMI

Mangalda Sucuk Ekmek ikramı
DJ Eşliğinde Müzik
Mithat Körler Konseri
Ömer Ulutaş – Bülent Çıraklı Konseri
Koray Avcı Konseri
Çocuklara Özel Oyun Alanları
Animatörler ve Çeşitli Gösteriler
Yöresel Ürünler Satış Standları
Organik Köy Ürünleri Satış Standları
Hediyelik Eşya Satış Standları

***

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid YÜZÜGÜLLÜ;

“2017 Yılında düzenlediğimiz meşhur Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali büyük ses getirmesinin yanında herkes tarafından beğenilen ve sabırsızlıkla beklenen bir festival oldu.

Lezzetine güvendiğimiz Sivrihisar Dövme Sucuğu, festivalimiz sonrasında ülkemizin dört bir yanından talep edilmeye başladı ve kasaplarımız sucuk yetiştiremez oldu. Bizler Sivrihisar’ın tarihini, kültürünü olduğu kadar lezzetlerini de tüm Dünya’ya tanıtma konusundaki iddiamızı sürdürüyoruz.

Bu yıl ilkini düzenlediğimiz yaklaşık 20 bin kişinin katıldığı festivalimizde 2 ton sucuk ekmek dağıtımı gerçekleştirdik. 2018 yılında bu ilgiyi büyüterek ülke çapında yapmak için uğraşıyoruz. Tüm Türkiye’ye Sivrihisar’ı gelip görmeleri ve yemek kültüründen tatmalarını istiyoruz.

Bu yılda gerçekleştireceğimiz sürprizler ile dolu, her yaştan insanın keyif alacağı, lezzet şöleni Meşhur Sivrihisar Dövme Sucuk Festivalimize herkesi bekliyoruz” dedi.

***

SİVRİHİSAR BELEDİYESİNDEN AFRİNDEKİ MEHMETÇİĞE DÖVME SUCUK DESTEĞİ

26 Ocak 2018

Sucuk Festivaline Hazırlanan Sivrihisar Belediyesi Afrin Harekatının başlamasıyla Mehmetçiğimize destek olmak amacıyla Sivrihisar’dan dövme sucuk gönderildi.

Belediye Başkanı Hamit Yüzügüllü Sivrihisar Kurtuluş savaşında Ordumuza uçak almış bir ilçemizdir bizde Afrindeki Mehmetçiğimize destek olmak amacıyla Sivrihisarımızın meşhur dövme sucuğundan Mehmetçiğimize hemen gönderdik dedi.

4 Şubatta yapılacak Dövme Sucuk Festivalini ise ülkemizin şu andaki şartlarını göz önüne alarak yeniden bir değerlendirmeyi düşünüyoruz dedi.

8 Comments

Click here to post a comment

  • ..DÜŞÜNCE PAYLAŞIMI…
    Sevgili Sivrihisarlı kıymetli hemşehrilerim.
    Ordumuzun sınır dışı terör odaklarına Ülkemizin bekası için Afrinde operasyon yaptığı ve Şehitlerimizin olduğu bu günlerde Sivrihisar’da yapılacak olan 2. Dövme sucuk festivalinin en azından bu operasyonlar bitene kadar Şehitlerimize hürmeten ertelenmesini uygun görüyor ve düşünüyorum eminim sizlerde bu düşünceme katılırsınız bu vesile ile Sayın Belediye Başkanımız Hamit Yüzügüllü de hassasiyet göstereceğini ümit eder saygı ve sevgilerimi sunarım.
    Sadık Anılır.

  • Selamünaleyküm hemşerilerim. Bu güzel festivalde bulunmak istiyorum fakat tarih okullarla çakışıyor. Yöremizin tanıtılmasında ve festivalin tüm kitlelere ulaşmasında bu zaman ayarlaması çok önemlidir. Festivalin katılımı yüksek olur. Dışarıda yaşayan hemşehrilerinizde düşünün. Teşekkür ederim.

  • İlanınızdaki tarihlerde bir yanlışlık var . Birinde 4 şubat pazar diyor , ki doğrudur. İçerikte 14 şubat pazar diyor ki yanlıştır. Okuduğumda 14 şubata mı ertelendi diye düşündüm ama bence fazladan 1 eklenmiş ilana . Z. Y.

Facebook Sayfa