Sivrihisar Haberleri

2018 Sivrihisar Ramazan Bayramlaşması

18. SİVRİHİSAR BAYRAMLAŞMASINI YAPTIK

2018 ramazan bayramlasma - 2018 Sivrihisar Ramazan Bayramlaşması

Sivrihisar Haber

Geleneksel Sivrihisar Bayramlaşmamızı yaptık. 16 Haziran 2018 Cumartesi, Ramazan Bayramının 2. günü geniş katılımcı ile Metin Yurdanur Açık Hava müzesi yanında bulunan ve işletmeciliğini İlçemiz Hanımlarından Emine Çini’nin yaptığı Yörük Çadırı Gönül sofrasında yaptık geçen yıla göre daha teferruatlı ve güzel olan Yörük Çadırı Gönül sofrasında Emine ve Süleyman Çini’nin misafirperverliği ise Hemşehrilerimizin Gönlünü Feth etti, buradan kendilerine çok teşekkür ediyorum.

Sunumunu Necmi Günay’ın yaptığı Bayramlaşmamıza Havanın Yağışlı ve Rüzgarlı olması hemşehrilerimizin ilgisini azaltmadı ve Kaymakam Sayın Dr Erdinç Yılmaz, Sivrihisar Belediye Başkanı Sayın Hamid Yüzügüllü, Chp Eskişehir’e Milletvekili adayı Sayın Sinan Özkan, Sivrihisar Belediye Baş. Yard. Sayın Hüseyin İlhan, Bbp Eskişehir il Başkan Yard. Sayın Hüseyin Hüsrev Destici, Akp Sivrihisar ilçe Başkanı Sayın Yasin Kaş’la birlikte Siyasi parti temsilcileri, Belediye Meclis üyeleri, Oda, Dernek Başkanları ve Yöneticileri, İlçe dışından Misafirler ve ilçe merkezinden çok sayıda katılımcı ile yapıldı.

İlçe Kaymakamı Sayın Erdinç Yılmaz etkinliği düzenleyenlere teşekkür ederek Sivrihisarlılarla bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyerek Sivrihisar tarihi öneminden bahsedip uzun zamandır yapılan bu Bayramlaşmaların güzel bir gelenek olup insanları bir araya gelerek kaynaşmalarına vesile Şenol Öz ve Necmi Günay a teşekkür etti. Sivrihisar Belediye başkanı Sayın Hamid Yüzüğülü ilçeye yapılan hizmetler hakkında bilgiler verdi, Chp Milletvekili adayı Sayın Sinan Özkar, Modern Nasreddin Hoca Mustafa Karatepe ve Şenol Öz misafirleri selamlama konuşmalarından sonra Misafirler toplu fotoğraflar çekinip kendi aralarında sohbetler edip Kurban Bayramının 2. günü Sivrihisar Saat kulesine yapımı süren Seyir terasında 19. Bayramlaşmada buluşmak üzere sözleşip ayrıldılar.

Şenol ÖZ

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - 2018 Sivrihisar Ramazan Bayramlaşması