Sivrihisar Haberleri

2019 Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali

– FESTİVAL HABERLERİ –

Muhteşem bir coşkuyla başlayan Festival etkinlikleri Kanal 26 televizyon ekranlarından canlı yayınlandı.

Sivrihisar ilçesi tanıtım etkinlikleri kapsamında 2017 yılında ilk kez yapılan Sivrihisar’a özgü meşhur Dövme Sucuk festivali damaklarda tadını, hafızalarda yerini korurken, Sivrihisar Belediyesi tarafından bu yıl düzenlenen dev organizasyon 10 Şubat 2019 Pazar günü Açık Hava Heykel Müzesi alanında yapıldı. Etkinlik tüm basında geniş yer aldı.

Hem Gözlere, Hem Kalplere, Hem de Mideye Hitap eden Tek Festival

Binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen festival, karnaval havasında geçti. Bando Melodi festivale renk kattı. Çok sayıda etkinlik ve gösterinin de yapıldığı festivalde ünlü sanatçılar Mithat Körler ve Derya Uluğ müzik şöleni sundular. Derya Uluğ, Sivrihisar’a hayran kaldığını belirterek, muhteşem bir festivalle karşılaştığını söyledi.

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, Bilindiği gibi Sivrihisar, tarihi ve tecrübesi olan bir ilçe. Biz ilçemizin tarihini ve tatlarını Türkiye’ye ve dünyaya tanıtmak için uğraşıyoruz. Türkiye’nin dört bir yanından yaklaşık 20 bin kişi festival için ilçeye geldi ve bugün burada 5 ton sucuk ikram ettik. Lezzetli dövme sucuğumuz iki saat içinde tüketildi. diye konuştu.

2018 yılı Şubat ayında yapılması planlanan Sivrihisar dövme sucuk festivali, Zeytin Dalı Operasyonu dolayısı ile ertelenmiş ve yapılmamıştı.

***

Sizleri Dünyanın Merkezinde Buluşturacak Enfes Bir Bahanemiz Var! Sivrihisar’ın Meşhur Dövme Sucuğu.

2019 yılına damga vuracak lezzet dolu bir festival sizleri bekliyor. Haydi Sivrihisar dövme sucuğu festivaline.! Sivrihisar’dan Dünyaya yayılan lezzet, Sivrihisar sucukları. Sivrihisar Belediyesi tarafından 10 Şubat 2019 Pazar günü düzenlenecek 2. Geleneksel Meşhur Sivrihisar Dövme Sucuk şölenine herkesi bekliyoruz. Buyurun Sivrihisar sucuğu yemeye!

10 Şubat Pazar Günü Belediyemiz tarafından düzenlenecek meşhur Sivrihisar Dövme Sucuk Festivalinde kurulacak Standlarımızdan Anadolu’nun en güzel, en Doğal lezzetleri Sivrihisar Yöresel Yemekleri, Tatlıları, Organik Köy Ürünleri ve İlçemize özgü Meşhur Sivrihisar Dövme Sucuklarımızdan alabilirsiniz. Dünyanın Merkezinde lezzet dolu bir festivalde görüşmek dileğiyle…

FESTİVAL PROGRAMI
Program, Alem FM sunucusu Hilal ÖZGANİ’nin sunumuyla başlayacak. 
– Mangalda Sucuk Ekmek İkramı
– DJ Eşliğinde Müzik
– MİTHAT KÖRLER Konseri
– DERYA ULUĞ Konseri
– Çocuklara Özel Oyun Alanları
– Animatörler, Çeşitli Gösteriler
– Yöresel Ürünler Satış Stantları
– Organik Köy Ürünleri Satış Stantları
– Hediyelik Eşya Satış Stantları

TARİH: 10 ŞUBAT 2019 PAZAR
YER: Sivrihisar Açık Hava Heykel Müzesi Alanı
SAAT: 12.00

Sivrihisar Belediyesi İletişim: 0222 711 40 35
Beyaz Masa: 0541 711 26 06

Eskişehir’den Saat 10.00’da Atatürk Lisesi, Özdilek AVM ve Atatürk Bulvarı Büyük Migros Önünden Sucuk Festivaline Araçlar Kalkacaktır.

2017 YILI SUCUK FESTİVALİNDEN GÖRÜNTÜLER

Add Comment

Click here to post a comment

logo