Sivrihisar Seçimleri

2019 Sivrihisar Yerel Seçimleri

– 2019 Belediye Başkanlık Seçimleri –

31 Mart 2019 tarihinde Türkiye genelinde yapılacak olan mahalli seçimlerde Sivrihisar Belediye Başkanı kim olacak. İlçemizi ilgilendiren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi için de oy kullanacak olan Sivrihisar seçmeni kimi tercih edecek.? 2019 yılı yerel seçim sonuçları ve gelişmeler bu sayfada olacak…

Yüksek Seçim Kurulu (Y.S.K.), 1 Ocak 2019 tarihi itibarı ile seçim sürecinin başladığını açıkladı. Seçim takvimine göre, seçimlere 13 siyasi parti katılacak. Seçmen bilgilerinizi https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtici.jsp adresinden kontrol edebilirsiniz.

GÜNCEL

HABİL DÖKMECİ DEMOKRAT PARTİ SİVRİHİSAR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

Habil Dökmeci’nin daha önce adaylığını açıklayan Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ parti ile ittifakından sonra Sivrihisar adayını çektiğini açıklamıştı. Bunun üzerine Habil Dökmeci benim Halkıma sözüm var bana güvenenleri yarı yolda bırakamam diyerek Parti değiştirdi ve D.P.’den aday oldu. Böyle olunca Sivrihisar’da çok enteresan bir durum ortaya çıktı, aday açıklama döneminin sonuna biraz daha zaman olmasına rağmen -bundan sonra diğer Sol Partilerin ne yapacağı bilinemez ama şu durumda- bir sol parti ilk defa seçimlerde Sivrihisar’da aday göstermemiş olacak. Sivrihisar için hayırlı olsun. Birbirinden değerli tüm Partilerin Sivrihisar Belediye Başkan adaylarına başarılar diliyorum. – Şenol Öz –

İYİ PARTİ VE C.H.P. İTTİFAKININ SİVRİHİSAR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI HÜSEYİN CANTAŞ

Sivrihisar’da millet ittifakının İYİ parti belediye Başkan adayı Hüseyin Cantaş oldu. Sivrihisar Aktaş Köyünden olan ve uzun yıllardır Sivrihisar’da esnaflık yapan Cantaş 10 yıl M.H.P ilçe başkanlığı yanında, İyi parti kurucular kurulu üyesi olup İyi parti ilçe başkan yardımcılığı görevinde bulundu, Cantaş siyasi tecrübesi, Güleryüz’lü, Mütevazi, Saygın halk adamcılığı ile dikkat çekmektedir. Sivrihisar’da ikamet eden Cantaş’a çıktığı bu yolda başarılar diliyorum. – Şenol Öz –

B.B.P. nin SİVRİHİSAR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MEHMET ÇİNİ

Büyük Birlik Partisi Resmi İnternet sitesinde yapılan açıklamada, Sivrihisar Belediye başkan adaylarının İlçemiz Esnaflarından MEHMET ÇİNİ Olduğu açıklandı.

Mehmet Çini Kimdir: Mehmet Çini İlçemizde Tanınan ve Sevilen birisi olan Eski Profesyonel Futbolcudur, Uzun yıllar Sivrihisar sporda Futbol oynamış ve Sivrihisar Sporda İdarecilik yapmış Sivrihisar İlçesinde Sporun gelişmesi için emeği olan birisidir, Profesyonel Futbol hayatına son verdikten sonra İlçemizde Lokantacılık sektöründe iş hayatına atılan Çini, Otel İşletmeciği yanı sıra Eskişehir Ankara yolu 3. Km deki Çini Bahçe Dinlenme tesisinin de sahibidir. Çini Eski Sivrihisar Belediye meclis Üyesidir ve Halihazırda Sivrihisar’da İş hayatına devam ettirmektedir. MEHMET ÇİNİ’ nin Belediye başkan adaylığının İlçemize ve Kendisine Hayırlı olmasını diliyorum. Şenol ÖZ.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ SİVRİHİSAR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI HAMİD YÜZÜGÜLLÜ

Sivrihisar’da uzun zamandır merakla beklenen Ak partinin adayı açıklandı. 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli idareler Seçimlerinde MHP ile Ak parti ittifak yaparak seçimlere girme kararı aldı. Ak partinin Eskişehir’de yapılan Aday tanıtım toplantısı bir karnaval havasında geçti. İlçe adayları teker teker açıklanırken Sivrihisar adayı Mevcut Başkan Hamid YÜZÜGÜLLÜ olarak açıklandı.

***

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR

Ak Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı:

Bu şehirde doğmuş, bu şehirde evlatları olan bir baba, bu şehirde nefes alan bir insan olarak söylüyorum. Tüm hemşerilerimizle bir olmaya hep beraber bu şehre hizmet etmeye, bu şehri kültür ve sanattan, imarına kadar daha ileriye taşımaya ihtiyacımız var. Biz günü-birlik siyaset yapmayacağız. Bu şehri yeni nesil belediyecilik ile tanıştırıp, şehri beraber yöneteceğiz. İşte bu yüzden hep beraber çok çalışacağız. Destekleriniz için teşekkür ediyor, en kalbi selamlarımı iletiyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.

Not: Burhan Sakallı, web sitemizde yayınlanmak üzere bu mesajı özel olarak tarafımıza yazmış.

***

2014 yılı yerel seçimlerinde % 90,5 oranında 17.531 seçmenin katılımıyla gerçekleşen Sivrihisar seçim sonuçları;

KULLANILAN OY: 15.860
GEÇERLİ OY: 15.119

2014 YILI SİVRİHİSAR İLÇESİ BAŞKAN ADAYLARI TOPLAM OYLARI

Hamid Yüzügüllü
AK Parti 6.479

Fikret Arslan
CHP – 3.571

Halil Nural Destici
BBP – 3.195

Şükrü Erkoca
MHP – 1.453

Fahri Ceylan
DP – 196

Ali Ulvi Büyükkıdan
SP – 109

Nazmi Pektaş
BTP – 69

Şevket Bingöl
MP – 27

Halil Nihat Ayhaner
LDP – 20

Add Comment

Click here to post a comment

logo

Facebook Sayfa