Gazete Yazıları

28 Ocak 2015 Gazete Konuları

Dr. Şemsettin Sönmez vefat etti.

Dr. Şemsettin Sönmez, Sivrihisar Paşakadın ma­hallesi halkından olup, ilçemize hizmet vermiş değerli bir ağabeyimizdi. 14. dönem Eskişehir Millet­vekili idi. Gerek doktorluğu, gerekse milletvekilliği döneminde Sivrihisar’a önemli hizmetler yaptı. Sık sık ziyaretine giderdik. Bizi güler yüzü ile kar­şılar, önümüze düşer, yardımcı olurdu.

13 Ocak 2015 günü Cenab-ı Hakk’ın rahmetine kavuştu. Vefat haberini, Haşan Hüseyin Özel’den öğrendim. Cenazesine 40 yakın kişinin katıldığını söyleyip serzenişte bulundu. Kendisine hak ver­dim. Sivrihisar’a hizmet veren değerli bir insanın cenazesinin kırk kişiyle defin edilmesi elbette üzü­cü ve düşündürücüdür. Cenab-ı Allah’ın rahmeti üzerine olsun. A.B.A

***

“Küçük Gezgin” Sivrihisar’da

 

Sivrihisar Belediyesinin kültür projeleri kapsamında gerçekleştirdiği Sivrihisar kültürünü tanıtmak amacıyla ha­zırlanan “Küçük Gezgin” adlı tanıtım kitapçığı Belediye Başkanımız Hamid Yüzügüllü’nün katılımıyla ilçemizde eği­tim gören öğrencilerimize dağıtıldı.

Başkan Yüzügüllü yaptığı konuşmada; geleceğimizin teminatı, genç kuşak nesli­mizin kültürümüzü daha ya­kından tanımaları için Bele­diyemizin kültür projeleri kapsamında İlçe Milli Eği­tim Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğü, Sivrihisar’ımızın eşsiz kültürünün anlatıldığı “Küçük Gezgin” adlı kitabı­mızı okuyarak, tarihi ilçemi­zi daha yakından tanıma imkanı bulacaksınız. Sivrihisar Belediyesinin kültür hizmet­lerinin devam edeceğini belirten Başkan Yüzügüllü, “Herşey Sivrihisar için ” Dedi.

Ayrıca,Temel Eğitimden Orta Eğitime Geçiş Sınavında (TEOG) başarılı olan öğrenciler, Kaymakam Erdiç Yılmaz ve Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü tarafından çeşitli hediye­ler ile ödüllendirildiler.

***

Sivrihisar Ziraat Odası Genel Kurul Toplantısı 04 Şubat’ta yapılacak

“Yem Fabrikası için Girişim Başlatıldı”

Ziraat Odaları 6964 sayılı yasa ve yönetmelikleri ile varlığını sürdüren ve devletten hiçbir katkı almadan kendi öz kaynaklarıyla yaşamını devam ettiren, tarım kesiminin tek temsilcisidir.

Sivrihisar Ziraat Odası, elindeki maddi imkanları de­ğerlendirerek çiftçilerimize destek olmaktadır. Bu des­tekler doğrultusunda, birçok sosyal hizmetlerle de maddi ve manevi katkılarda bulunmaktadır.

Tarım hizmetlerinde de, Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe Müdürlüğü ile koordineli bir çalışma ile çiftçileri­mizin istekleri ve sorunlarını, ilgili mercilere iletilme­sinde yoğun bir gayret gösteriliyor…

Sivrihisar Ziraat Odası, benim meclis başkanı oldu­ğum dönemde, tarım kesiminin önemli bir sorunu olan Bağ-Kur şubesinin (SGK) açılması için girişimde bulu­narak, kurumun Sivrihisar’a açılmasını sağladı…

Sivrihisar Ziraat Odası, en önemli hizmetini daha ön­ce yapılması kararlaştırılıp, siyasi bir kararla başka beldeye peşkeş çekilen Çelik silonun, bu seferde Kaymaz’a yapılması ön görülmüş iken; yerinin satın alınması dahil olağanüstü bir gayret ve uğraş vererek, 20 bin tonluk çelik silonun Sivrihisar’a yapılmasını sağlayarak, Sivrihisar çiftçisini ve esnafını ekonomik bir darbe ve badireden kurtardı.

Bu önemli hizmet için gösterilen gayretten dolayı Oda Başkanı Hüseyin Özyılmaz, yönetim kurulu, Oda Sekreteri Korkmaz Çelik ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum… Ziraat Odası’nın daha çok hizmetinin oldu­ğu herkez tarafından bilinmektedir. Bu bağlamda, Siv­rihisar’a yapılması düşünülen Huzurevine, yer husu­sunda destek olmuş, arsasını satın alarak Huzurevi derneğine hibe etmiştir.

Sivrihisar Ziraat Odası yöneticileri; yeni bir girişimde bulunarak, Çelik silo için satın alınıp TMO hibe ettiği yerden artan 10.000 m2 alan üzerine yem fabrikası yap­ma girişiminde oldukları söylediler.

Bu düşüncenin en kısa süre içinde gerçekleşmesi, Sivrihisar’da ekonomik yatırımların önünün açılmasını sağlayacaktır. Sivrihisar’ımıza hayırlı olsun.

Ahmet Bican ATMACA

***

Birinci olan Kroscular ödüllendirildi

Eskişehir’de, Okul Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen okullar arası kros il yarışmasında Sivrihisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi takım halinde büyük bir başarıya imza atarak Eskişehir il birincisi oldu.

Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü; böylesine büyük bir organizasyonda derece yapa­rak takım halinde Eskişehir İl 1. olan ve göğsümüzü kabartan öğrencilerimizi, Beden Eğitimi öğretmenimiz Mustafa Yıldırım ve okul yöneticilerini tebrik ederek, başarılarının devamını diledi ve kros takımını çeşitli hediyeler ile ödüllen­dirdi. Öğrencilerimizi ve emeği geçenleri kutlar, başarılarının devamını dileriz.

***

Kaymakam Yılmaz Gazetemizi ziyaret etti.

Sivrihisar İlçe Kaymakamı Erdinç Yılmaz, esnaf ziyaretleri kapsamında gazetemizi ziyaret etti.

Kaymakam Yılmaz’a, Gazetemizin kurucusu ve başyazarı Ahmet Atmaca tarafından Sivrihisar’ın kültürel ve tarihsel durumu hakkında bilgiler verildi. Atmaca, Sivrihisar’la ilgili yazmış olduğu 9 adet kitabı Kaymakam Yılmaz’a hediye etti.

Kaymakam Erdinç Yılmaz; Sivrihisar’ın tarih ve kültürel bakımından çok büyük değerlere sahip olduğunu belirterek, hep birlikte Sivrihisar’ı ileriye götürmek için çalışmamız gerekiyor. Yapılan çalışmaların vatandaşa duyurulmasında yerel basının katkısı çok önemlidir. Yıllardır Sivrihisar’ın Sesi olmuş siz basın mensuplarını tebrik ediyorum. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yılmaz, kitaplar için Ahmet Atmaca’ya teşekkür etti. Sivrihisar’ın Sesi

***

Başkan Yüzügüllü’den Ankara Çıkartması

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, Kaymakam Erdinç Yılmaz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Çekiç ile birlikte Ankara’da bir takım ziyaretlerde bulundular.

İlk önce İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı hemşehrimiz Aziz Yıldırım’ı ziyaret eden heyet, Sivrihisar’a yapılanlar, sorunlar ve gelişmesi için neler yapılabileceği konusunda görüşme yaptılar.

Başkan Yüzügüllü tarafından Aziz Yıldırım Beye Nasreddin Hoca Biblo’su hediye edildi.

Heyet daha sonra, Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürü Bahattin GÖK’ü ziyaret etti.

Bu görüşmelerin Sivrihisar’ımıza hayırlı hizmetlere vesile olmasını dileriz.

***

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - 28 Ocak 2015 Gazete Konuları