Sivrihisar Haberleri

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlaması

30 Ağustos Zafer Bayramımızın 96. Yılı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü Törenle Kutlandı

30 agustos 2018 zafer bayrami - 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlaması

30 Ağustos Zafer Bayramının 96. yılı ilçemizde düzenlenen törenle ile kutlandı. Gazi ve Şehitler şanlı zaferin 96. yılında bir kez daha saygı, minnet ve rahmet ile anıldı.

30 Ağustos Zafer Bayram’ının 96’ncı yılı ve Türk Silahlı Kuvvetleri günü tüm yurtta, KKTC’de, dış temsilciliklerde olduğu gibi Sivrihisar’da da törenle kutlandı. Kaymakam Dr. Erdinç Yılmaz, Belediye Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin İlhan ve Hava Meydan Komutanı Albay Mustafa Arlı, Kaymakamlık makam Odasında tebrikleri kabul etti.

Adliye Sarayı önünde bulunan Atatürk Anıtı’na Kaymakamlık, Hava Meydan Komutanlığı ve Belediye çelenklerinin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşımız okundu. Kaymakam Yılmaz, Albay Arlı ve Başkan Yüzügüllü tarafından tören alanında bulunanların ve vatandaşların bayramı kutlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler‘in kutlama mesajları okundu. Türk Silahlı Kuvvetleri adına günün önemine ilişkin konuşma Teğmen Onur Küçükkurt tarafından yapıldı. Prof. Dr. Mehmet Kaplan Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Mert Efe tarafından Akdeniz’e isimli şiir okundu. Geçit töreni ile kutlama programı sona erdi.

Törene; Kaymakam Dr. Erdinç Yılmaz, Hava Meydan Komutanı Albay Mustafa Arlı, Başkanı Hamid Yüzügüllü, Başkan Yardımcısı Hüseyin İlhan, Belediye Meclis Üyeleri, Emniyet Müdürü Göksel Kök, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Fatih Kurt, Daire Amirleri, Askeri Erkan, Sivil Toplum Kuruluşları ile Siyasi Partilerin temsilcileri, Muhtarlar ve parmakla sayılacak kadar az vatandaş katıldı. Sivrihisar’ın Sesi Gazete haberleri

Sivrihisar İlçesinde Kutlamalar Saygı Duruşu, İstiklal Marşımızın Okunması ve Çelenk Koyma Merasimi ile devam etti. Günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmaların ve Şiir dinletilerinin yapılmasının ardından geçit Töreni ile Zafer Bayramı Kutlamaları son buldu.

Bu büyük zafer, Türk tarihinde ikinci bir Ergenekon olarak görülmüş, ihanete uğramış, gadre boğulmuş, bileklerine zincirler takılmış bir milletin, silkinerek ayağa kalkmış, güneşi su gibi içen alevli bir heykel gibi büyümüş, şehit topraklarıyla dolu yağmurunu dört bucağa sallayarak hakkını ve hayatını istirdat ettiği söylenmiştir.

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlaması