Gazete Yazıları

35 Yıllık Başkan

YÜKSEL UÇA

yuksel uca - 35 Yıllık Başkan

Türkiye’de dernek kanalıyla meydana getirilmiş en büyük parklardan biri olma özelliğini taşıyan Sivrihisar’ın oksijen deposu Uça Park’ın bakımı yıllardır Sivrihisar Yeşil Sahalar İhdas ve Ağaçlandırma Derneği tarafından yapılmaktadır.

1962 yılında Merhum Hacı Bayram Mustafa Uça ve arkadaşları tarafından kurulan ve yıllarca başkanlığını yaptığı derneğin başkanlığını babasından devir alan Yüksel Uça 35 yıldır bu görevi başarıyla sürdürüyor. Eskişehir’de ikamet etmesine rağmen Sivrihisar’la bağını kopar­mayan, özveriyle yıllardır derneğin çalışmalarıyla ilgi­lenen Yüksel Uça derneğin geçtiğimiz günlerde yapı­lan olağan genel kurulunda yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.

Başkan Uça; Eskişehir’de ikamet etmeme rağmen, doğup büyüdüğüm, ekmeğini yediğim, neşesini, hüz­nünü paylaştığım, kalbimden sevgisi hiç azalmamış Sivrihisar ve Uça Park için, hemşerilerimizden, Sivri­hisar Belediyesinden, sivil toplum örgütlerinden ve kamu kuruluşlarından Sivrihisar’ın akciğeri olan Uça Park’a sahip çıkılmasını, bu güzel eserin yaşaması ve yaşatılması için destek istedi.

yuksel uca park - 35 Yıllık Başkan

Oğuz EKİCİ

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - 35 Yıllık Başkan