Etkinliklerimiz

Anneler Günü Kutlaması

Başkan Hamid Yüzügüllü, Belediye Personeli ile Anneler Günü’nü Kutladı.

Anneler Günü nedeniyle Belediye Personelleri ile sürpriz bir kutlama gerçekleştirildi. Başkanımız Hamid Yüzügüllü’nün makamında gerçekleşen kutlamada ‘Birlik ve Beraberlik’ pastasının kesilmesinin ardından, Belediye Kadın Personeline çiçeklerini takdim eden Başkanımız, tüm annelerin anneler gününü kutladıktan sonra konuşmalarını şöyle sürdürdü.

“Herhangi bir olayı, bir nesneyi, bir yemeği çok beğendiğimizde ‘Anne eli değmiş gibi!’ deriz. Kadının elinin değdiği her şeyde ayrı bir güzellik, bir bütünlük var. Bu bütünlük Belediyemizde de annelerimiz sayesinde sağlanıyor. Belediyemizde biz bir aileyiz, bir aradayız, hep birlikte çalışarak güzel işlere imza atacağız. Belediyemiz hepimizin ve hepinize çok teşekkür ediyorum.”

anneler gunu kutlama - Anneler Günü Kutlaması

Annem, Benim En Güzel Hikayem.

Hikayeler anlatıldı, çocukluk, gençlik, yaşam hikayeleri… Başkanımız Hamid Yüzügüllü ‘Anneler Günü’ kapsamındaki ilk ev ziyaretini gerçekleştirdi.
Bize kapılarını açan, huzur kokan evinde bizleri ağırlayan Seyhan Hanım ve Zekiye Teyze anlattı, bu güler yüzlü, fedakar annelerimiz karşısında hayranlık ve sevgi ile dinledik onları.
‘Adın gibi akacak ömrüm, kızım.’
Seyhan Hanım ‘Annem ile başlar, Annem ile biter hepsi…’diyordu. ‘Zamanı gelecek’ dermiş hep Zekiye Teyze kızına, ‘Annem olacaksın benim, adın gibi akacak ömrüm, evladın olacağım senin.’ Bugün ise, birbirine kenetlenmiş iki kalp görüyoruz karşımızda, mutluluk görüyoruz gözlerinde, tek bir güne sığmayacak anneliği görüyoruz.
‘Her anne özeldir.’
İlk gençlik anılarının paylaşıldığı, hoş sohbetin hakim olduğu ev ziyaretinde Başkanımız, Raziye Teyze ile Seyhan Hanım’ın Anneler Gününü kutlayarak, “Her anne özeldir ve her anne gerçek bir sevginin ifadesidir.” sözleri ile anne sevgisinin altını çizerken, Seyhan Hanım’ın çocukları Elifnur ve Remzi Salih’e bir ‘ağabey’ olarak nasihatlerde bulunmayı ihmal etmedi.
Kendi tabiriyle ‘Tüm Sivrihisarlı Annelerin Evladı’ olan Başkanımız Hamid Yüzügüllü’ye ve Seyhan Hanım’ın güzel ailesiyle bizleri buluşturduğu için Elmas Hanım’a teşekkürlerimizi sunuyoruz.

anneler gunu - Anneler Günü Kutlaması

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Anneler Günü Kutlaması