Etkinliklerimiz

4. Arabaşı Etkinliği

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde Sivrihisarlılar Derneği (BOS-DER) 4.’cüsünü düzenlediği Arabaşı etkinliğinde hemşehrileri ile bir araya geldi. Majör grubu tarafından söylenen şarkılar eşliğindeki etkinlik programına, Sivrihisar ve Köyleri Dayanışma Derneği Başkanı Yusuf Uzey, Gençlik Kolları üyeleri ve Sivrihisar’dan gelen misafirler ile dernek üyeleri katıldı. Program öncesinde Dernek Başkanı Suat Erbay, misafirlere hitaben hoşgeldiniz konuşması yaparak bir arada olmalarından dolayı duyduğu memnuniyetini dile getirdi. Sivrihisar ve Köyleri Dayanışma Derneği Başkanı Yusuf Uzey de yörelerine has bu güzel geleneği sürdürüyor olmalarından dolayı emeği geçen herkese teşekkür etti. Sonrasında hep beraber yöreye has tadıyla meşhur Arapaşı ziyafetine geçildi. Etkinliğin sonunda Sivrihisar ve Köyleri Dayanışma Derneği Başkanı Yusuf Uzey ve gençlik kolları üyeleri tarafından BOS-DER Başkanı Suat Erbay’a günün anısına plaket ve çeşitli hediyeler verildi. Karşılıklı sohbetin ardından hatıra fotoğraflarının çekinilmesi ile etkinlik sona erdi.

4.arabasi

05 Ocak 2015 – Bilecik’in Bozüyük ilçesinde Sivrihisarlılar Derneği (BOS-DER) 3.’cüsünü düzenlediği arabaşı etkinliğinde hemşehrileri ile bir araya geldi.
Program öncesinde Dernek Başkanı Suat Erbay, misafirlere hitaben hoşgeldiniz konuşması yaparak bir arada olmalarından dolayı duyduğu memnuniyetini dile getirdi. Ardından Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü kendisinin de bu etkinliğe davet edilmesinden dolayı teşekkür etti. Sivrihisar da belediye olarak yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Sonrasında hep beraber yöreye has tadıyla meşhur arapaşı ziyafetine geçildi. Karşılıklı sohbetin ardından hatıra fotoğraflarının çekinilmesi ile etkinlik sona erdi. Etkinliğin ardından Dernek Başkanı Suat Erbay’ın öncülüğünde dernek üyeleri ve Eskişehir Sivrihisar’dan gelen misafirler toplu olarak AKUT tarafından açılan Metristepe resim sergisini gezdiler. Başkan Erbay sergi ziyareti sırasında kendilerine destek veren AKUT yetkililerine teşekkür etti. Ayrıca BOS-DER olarak 11 Ocak tarihinde yapılacak yürüyüşe katılacaklarını söyledi.
Dernek Başkanı Suat Erbay, etkinliğe katılarak kendilerini yalnız bırakmayan Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, Sivrihisarlılar Gençlik Kolları Başkanı Fatih Uğural, İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Sezer, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin İlhan, Halil Nural Destici, Yasin Kaş ve ayrıca Eskişehir ve Sivrihisar’dan gelen isimlerini sayamadığı çok sayıda ki tüm misafirlere teşekkür etti.

bosd03

bosd01

BAŞKA BİR SİVRİHİSAR ARABAŞI GECE EĞLENCESİNDE OKUNAN ŞİİR

Yeri süpürür eller kınalanmış iyi büktürür

Kapı önünde çorap örük oturur

Kız sen Sivrihisarın neresindensin

Söyle sivrihisardan sen kimlerdensin

Fundaklarmı kayıklarmı şamdanlardanmı

Zimzimler zaimler darbazlardan mı

Balaban nemane üçpınardan mı

Kız sen Sivrihisarın neresindensin

Söyle sivrihisardan sen kimlerdensin

Zeytin gözler bana dudak büktürür

O güzel endamın yere çöktürür

Salınıp yürümen ocak söndürür

Kız sen Sivrihisarın neresindensin

Söyle sivrihisardan sen kimlerdensin

Hacıvatlar ihtiyarlar sörkütlerdenmi

Sobacılar kağıtçılar incilerdenmi

Hör hör yence mahalle ya gediktenmi

Kız sen Sivrihisarın neresindensin

Söyle Sivrihisardan sen kimlerdensin

Kız sen Sivrihisarın neresindensin

Sivrihisarlısında ya kimlerdensin

logo