Haber Arşivi

Aralık 2015 Sivrihisar Gündemi

CHP’Lİ SİYASETÇİLER VE HALKÇILIK
CHP Eskişehir’de bu hafta İl Başkanlığı seçimi var. Demokratik bir seçim görünümü yanında Sivrihisar’da yetişmiş Erdal ÇAKICIER ve Av. Sinan ÖZKAR ( CHP İL BAŞKANI ) iki aday var. Adaylarımız Demokratik Halk Tabanlı bir partinin adayı olmakla birlikte adının Halkçı olduğunu söyledikleri bir partinin Halk ve tabandan uzak olmaları Partileri ile aynı versiyonda gözüktükleri anlamında olmaktadırlar. Genelde Cefayı çeken İlçe Başkanları Sefasını süren Merkez ve Büyük Şehir Belediye Başkan ile kadroları. Seçim ve sonrasında tabanı tınlayan yok. İddia ile söylüyoruz ki tabanda Partisi için çalışanları tanıyan veya telefonları ajandalarında bile yoktur.
Bakıldığında Kendi tabandan uzak olduklarında ve Şahsi olarak tabana tavandan bakmaları ne kadar acı. Yerel Yönetimlerde başarıları yok eden ve halk ile kendi aralarına onlarca sekreter yerleştirip ulaşılmaz olmaları şu an Eskişehir Belediyelerinde mevcuttur. Oturulan deri koltuğa değer verip, o koltuğa onları ulaştıran Halkı çoktan unutmuşlardır. Ulaşmak ve ulaşılmak o kadar zor olan CHP Sistemi her seçimde kazanıldığını sandıkları kulvarda bir gün bitecekleri anlamına gelecektir.
Eskişehir’de Milletvekili adayı olacaksın Sonrada seni orada destekleyenlere rakip olacaksın. Hayırlı olsun. Bir sonraki seçime hazırlanma yerine seni ayakta tutanlara destek olmak varken bölünme yoluna gideceksin. Şimdi diğer adayımız ise Sivrihisarlı olmakla birlikte seçilmesi Sivrihisar için hayırlı olabilir ancak şimdiye kadar Sivrihisar’a ne kadar emek vermiş ve Sivrihisarlıya ne kadar değer vermiş bundan sonra ne verir bilinmez.
Büyük Şehir Belediye Başkanı olmasa hiç oy alamayacaklardır. Bir sonraki seçim analizine bakarsak Sivrihisar Büyük bir çoğunlukla Harun KARACAN’I tercih edecektir. Son Belediye Başkanlığında Odunpazarı Belediyesinde CHP bunu denemiş ve başarmıştı. Tabi bu karşısında aday tercihini iyi kullanamayan AK PARTİ sayesinde yapmıştır.
Sivrihisar yıllarca İktidar Partisi karşısındaki tercihini değiştirdiğinden Değişimi yakalamış ve büyük bir geniş görüşlülük (vizyon) değişikliği ile gelişme işaretleri vermiştir. Sivrihisar Hak ettiği payını almaya başlamış ve yaşanabilir bir şehir görünümüne yön çevirmiştir. 15.12.2015

* * *

SPOR BİR ŞEHİR KÜLTÜRÜNDE OLMALI
Sivrihisar Kaymakamlık Voleybol Turnuvası devam ediyor. Her yıl düzenlenen Voleybol Turnuvası Tüm hızıyla devam ediyor. Okul Öğrencileri ile birlikte Kurumların 9 takımla katıldığı turnuvada takımlarda Öğrenci, Öğretmen ve 50-60 yaşında genç delikanlılarda yerlerini almışlar. Spor yaş dinlemiyor ve kendilerini tebrik ediyoruz.

Bu tür etkinlikleri sokakta oluşan yanlış hareketlerin Spor ile yok edilebileceğini görmüş oluyoruz. Turnuva düzenleyicisi olan Kurumun Oyuncular ve Seyircileri bu olanlara çekebilmek için Çağrı yapmaları ve kendilerininde katılmalarını tavsiye ederiz.

Yine bur tür etkinliklerde Sponsor olan Firma ve Kişileri Küçük Teşekkür Plaketleri ile ödüllendirilmesi yeni Sponsor arayışlarında teşvik edecektir.

Tüm katılan Takım Oyuncularını, Yöneticilerini, Özellikle Bayan takım çalıştırıcı Öğretmenleri, Antranör’leri, Sponsorları, Seyircileri kutlarız. 01.12.2015

Sivrihisar Belediyesinin Çevre düzenlemesi ile birlikte ışıklandırdığı Kilise, Saat Kulesi, Sivrihisarlı Sanatçının Heykelleri, Yürüyüş yolları eşliğinde mükemmel oldu. Artık gecelerinde görmeye değer bir Turizm alanı. 01.12.2015

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Aralık 2015 Sivrihisar Gündemi