Haber Arşivi Sivrihisar Haberleri

Bakan Süleyman Soylu Sivrihisar’da

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Sivrihisar’da Yol Denetim Noktasını ziyaret etti

Güncel: 19 Ağustos 2018

Eskişehir’e trafik denetimine katılmak için gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, helikopter ile Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu’nun Eskişehir Şubesi bahçesine iniş yaptı. Burada Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü ve İl Emniyet Müdür Vekili Yaşar tarafından karşılandı. Saat 02:40’ta Sivrihisar-Ankara karayolunun 5. kilometresindeki kontrol noktasına geçen Bakan Soylu, “Bu bayram ben de trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük” projesi kapsamında yol uygulamasına katıldı.

Yolculuk yapan çocuklara düdük, tişört ve broşür dağıtan Bakan Soylu, öz çekim yapmak isteyen vatandaşları da kırmadı. Karşısında Bakan Soylu’yu görünce şaşkınlıklarını gizleyemeyen sürücüler, projeye destek olduklarını söyleyerek yollarına devam ettiler.

Emniyet Müdür Vekili Hakan Yaşar, Eskişehir’de alınan trafik tedbirleriyle ölümlü kazaların yüzde 20 oranında düştüğü, bu Kurban bayramında Eskişehir’de 1292 polisin görev yapacağını belirtti.

Süleyman Soylu’nun Konya, Afyonkarahisar ve Eskişehir illeri Yol Denetim Noktalarına gerçekleştirecekleri ziyaretleri çerçevesinde Sivrihisar ilçesinde de çeşitli ziyaretlerde bulunması bekleniyor.

***

Sivrihisar haber portalı

Add Comment

Click here to post a comment

logo

Facebook Sayfa