Ahmet Atmaca

Bakan’a Açık Mektup

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımıza Açık Mektup

Saygıdeğer Bakanım ;

Sivrihisar ilçesi, ekonomik yönden; tarım, hayvancılık ve eğitim kuruluşlarıyla ayakta durmaktadır. Bu yıl kuraklık sebebiyle tarımdan beklenen verim alınamadı.

Malum olduğu üzere, Ülkemizin dörtte üçünde hüküm süren kuraklık; özellikle tarım kesimini ekonomik yönden sıkıntıya soktu… Tarlaların çoğuna biçer döver girmedi. Çiftçinin bu durumunu nazara alan Hükumetimiz, borçları gelecek yıla erteledi. Erteleme, çiftçiyi rahatlatırken, gelecek yılın borcunu ödeme kaygısı ile de baş başa bıraktı.

Tarım kesimi bu sıkıntı içinde güz ekimi için tarlasına giderken, tohum, mazot ve gübreyi nasıl temin edecek. Tarlasını ekmez ise gelecek yıla ertelenen borcunu nasıl karşılayacak. Mazot ve gübre girdilerini nasıl temin edecek? Çiftçiyi bekleyen en büyük sorun budur…

Hükumetimiz, her seçimde destek gördüğü kırsal kesimin içinde bulunduğu bu sıkıntıdan kurtarmak için çözüm bulmalıdır…

Sayın Bakanım ;

Çözüm için Çiftçi kayıt sistemi (ÇKS) kayıtlarına göre çiftçilerimize verilen dekar başına 8,00 TL gübre ve mazot desteğini artırıp, tarım kesimi ekime başlamadan zamanında verilmesi çiftçimizi bir nebzecik de olsa rahatlatmış olacaktır. Saygılarımla.

Ahmet Bican ATMACA

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Bakan'a Açık Mektup