Gazete Yazıları

Belediye Faaliyetleri

Kıymetli Hemşehrilerim; Göreve geldiğim günden bugüne halkıma ve memleketime olumlu yönde katkı sağlayacak her türlü fikri, düşünceyi ve projeyi hayata geçirmeyi amaç edindim.

Sivrihisarımız’da sizlere layık olmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Kadim ilçemiz üzerine sevdamız var, projelerimiz var, hizmetlerimiz var. En önemlisi de sizler gibi Sivrihisar’a sahip çıkan dostlarımız, hemşehrilerimiz var…

İlçemizin tarihi ve turistik değerlerini, yöresel lezzetlerini ön plana çıkararak Sivrihisarımızı tüm Dünyaya tanıtıp turizm merkezi haline getirme çabasındayız. Halkımıza ve ilçemize istihdam yaratıp, kalkınma sağlama mücadelesindeyiz. Bir yerin hareketliliği, dışarıdan insan gelmesi ile o yerde fabrikaların açılmasını, iş imkanı olanaklarını beraberinde getirmektedir bizler bu imkanları ilçemize ve halkımıza kazandırmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Göreve başladığım 2014 yılından itibaren her mahalleye yeni bir park yapmaya başladık. Nasreddin Hoca Anıt Parkı, Şoför evlerinde bulunan 15 Temmuz Şehitler parkı, Yenice Mahallesi parkı gibi ve sokak aralarında bulunan birçok park ile Sivrihisarımızın çehresini değiştirmeye devam ediyoruz, ilçemize yakışır halkımızın faydalanabilmesi ve sağlıklı yaşamlarına destek vermek adına modern bir Spor Kompleksi yaptık ve halkımızın kullanımına açtık.

Allah’ın izniyle kamulaştırması halen devam eden Doğalgaz çalışmalarımız ile önümüzdeki aylarda ilçemizi Doğalgaza kavuşturacağız. Doğalgazın gelmesi ve Su hattının yenilenmesi ardından kazı çalışmalarının tamamlanması ile tüm yollarımızı ve kaldırımları yeniden yapıp, yol problemlerimizi çözeceğiz. Belediyemiz tarafından Organize Sanayimizi hayata geçirme çalışmalarımızda son aşamaya gelinmiş olup, kısa zamanda altyapı ihalesine çıkılacaktır.

Bunun yanında 2015 yılında başladığımız restorasyon çalışmalarımıza ve sokak sağlıklaştırmalarımıza halen devam etmekteyiz. İlçemize yakışan bir Belediye Hizmet Binası kazandırdık. 2016 yılı başından itibaren Sivrihisar Belediye binasında kültür ve sanat kurslarımızı (cam, seramik, el işleri) açtık ve sene boyunca devam eden kurslarda halkımız profesyonel işlere imza attılar. Eski askerlik şubesini restore ederek Kültür Merkezi ve Anfi Tiyatro Salonuna dönüştürdük. İlçemizin geçmişten gelen değerlerini gün ışığına çıkaracak Sivrihisar Kent Tarihi Müzesini kuruyoruz.

Çardak Hamamı restorasyonumuza başladık ve halen devam etmekteyiz, yeniden kullanıma açacağız. İlçe halkına KOSGEB desteği vererek özellikle kadınlarımızın arkasında durduk ve Sivrihisar ilk kadın girişimcilerini kazandı. Yaklaşık 2000 Sivrihisarlı kadını iş fikri geliştirebilmeleri amacı ile düzenlediğimiz turlarla turizmde ilerlemiş, örnekleme yapabilecekleri yerlere götürdük. Türkiye’nin ilk Açık Hava Heykel Müzesini ilçemizde kurduk. Ayrıca İlçemizde gerçekleştirdiğimiz Festivallerimiz ile dışarıdan on binlerce turist katılımı sağlayarak esnafımıza ve halkımıza satış yapma imkanı oluşturduk ve önemli ölçüde katkılar sağladık.

Biz Sivrihisar için sizlerin duaları ve desteği ile kaldığımız yerden yola devam ediyoruz. Bize düşen Sivrihisar’ı olması gerektiği yere getirip, görevimizi layıkıyla icra ederek, gönüllerde yer bulmaktır. Bütün hemşehrilerimin hislerine tercüman olmak ve hatıralarında yer almak en büyük dileğimdir. Doğup, Büyüdüğüm Sivrihisar’a ve Sivrihisarlılara daima inanıp, güvendim. Her daim desteklerini arkamda hissettiğim Sivrihisarlı hemşehrilerime sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Bu vesile ile Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, İslam alemine ve ülkemize hayırlar getirmesini Cenab-ı Haktan niyaz ediyorum. Saygı ve hürmetlerimle…

Hamid YÜZÜGÜLLÜ – Sivrihisar Belediye Başkanı

30 Ağustos 2017 tarih ve 1340 sayılı Sivrihisar’ın Sesi Gazetesi

hamig yuzugullu belediye faaliyetleri - Belediye Faaliyetleri

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Belediye Faaliyetleri