Gazete Yazıları

Bilim Proje Fuarı

Fahri Keskin Anadolu Lisesi İlklere imza atmaya devam ediyor

Sivrihisar Fahri Keskin Anadolu Lisesi, Tübitak ve Milli Eğitim Bakanlığının birlikte yürüttüğü eğitim ve işbirliği protokol kapsamında “Bilim Proje Fuarı” açıldı.

Fuarın açılışı, Kaymakam Yılmaz, Başkan Yüzügüllü ve Albay Ünlen tarafından yapıldı.

Kaymakam Yılmaz yaptığı konuşmada; Sivrihisar’da ilk defa Fahri Keskin Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından yapılan böyle bilimsel bir etkinlikten dolayı son derece mutluyuz. Bilimsel çalışmalara çocuklarımızı ortaokul ve lise çağlarında alıştırmalıyız. Başarılı olmak için önce inanmak lazım, öz-güven lazım, hedefi iyi belirlemek lazım. Geleceğiniz adına bu potansiyeli sizlerde görüyorum. Bilimsel çalışma yöntemlerinin iyi öğrenilmesi halinde doğru sonuca varmanın daha çabuk ve kolay olacağını belirten Yılmaz, çalışmada emeği geçenlere teşekkür etti.

65 öğrenci tarafından hazırlanan 45 projenin bulunduğu stantları gezenlere, Okul Müdürü Mehmet Öz, Proje Koordinatörü Biyoloji Öğretmeni M.Ümit Bayyar ve öğrenciler tarafından bilgiler verildi.

Hepsi birbirinden değerli çalışmaların olduğu fuarda, uçuran ayna çalışması fuarı gezenlerin ilgisini üzerinde toplamayı başardı. Gün boyunca açık kalan fuar çok sayıda öğrenci tarafından ziyaret edildi.

Etkinliğe; Kaymakam Erdinç Yılmaz, Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, Hava Meydan ve Garnizon Komutanı Albay İsmet Ünlen, Sivrihisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Çekiç, Günyüzü İlçe Milli Eğitim Müdürü Hikmet Kara, daire amirleri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Aydoğan Altın – Oğuz Ekici

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Bilim Proje Fuarı