Sivrihisar Haberleri

Bir Tuğlada Siz Koyun

Sivrihisar Huzurevi Derneği 2018 Yılı Genel Kurulu Yapıldı.

Sivrihisar Nasreddin Hoca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma Derneğinin 2018 yılı olağan genel kurul toplantısı 18 Kasım Pazar günü Belediye çok amaçlı toplantı salonunda yapıldı.

Genel kurulun Divan Başkanlığını Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin İlhan, katip üyeliklerini Korkmaz Çelik ve Özdemir Özdemir yaptı. Yapılan çalışmalarla ilgili raporlar yönetim kurulu üyesi İbrahim Yılmaz Kılıçaslan tarafından okundu.

Yeni Yönetim kuruluna; Hamid Yüzügüllü, İbrahim Yılmaz Kılıçaslan, Mustafa Altan, Mehmet Rüştü Tabak ve Yunus Yer seçilirken, Denetim Kurulu; Cebrail Şimşek, Enver Bingül ve İsmail Sakarya şeklinde oluştu.

Dilekler faslında konuşan İbrahim Yılmaz Kılıçaslan; çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirterek, Huzurevi’nin biran önce tamamlanabilmesi için maddi, manevi desteklerini esirgemeyen başta Belediye Başkanımız Hamid Yüzügüllü olmak üzere tüm hayırseverlerden Allah razı olsun. Huzurevi sizlerin eseri olacaktır. “Gelin bir tuğlada siz koyun” temennisinde bulundu.

***

BİR TUĞLADA SEN KOY

Güvenme gençliğine
Yaşlılık gelir bedenine
Böbürlenme zenginim diye
Bir hayırsız yeter servetine

Hayır işinde daim ol
Ecdadına bağlı kal
Bu hayırda yerini al
Gel bir tuğlada sen koy…

Üç yıldır yapımı devam eden Sivrihisar huzur evi kıymetli hemşehrilerimizin ve hayır severlerimizin yardımları ile Başta yönetim kurulu üyesi Kıymetli hocam İbrahim KILIÇASLAN ve diğer hizmet gönüllüsü hemşehrilerimizin gayretleri ile bu pazar ziyaret edip fotoğraflarını çekip paylaştığımız ve kaba yapısı bitmiş bu zamana kadar 1.500.000₺ harcanmış çoğu malzemeleri bağış olarak temin edilmiş asansörleri 300.000₺ anlaşması yapılmış İbrahim Hocamızın ifadelerine göre 3-4 aya kadar hizmete açılması hedefleniyor. Ve tahmini 500.000₺, kadar bir ihtiyaç var.

3500 m2 kapalı alanı 7500 m2 yeşil alanı, 42 adet Banyo, tuvalet, TV si, 1 ve 2 kişilik odaları, 90 kişi barındırma kapasitesi bulunan, yemekhane, dinlenme salonu, çamaşırhane, Hamam yeşil alanı gibi sosyal tesislerin bulunduğu binada Her daim Doktor, hemşire bakıcı ve odaları, idari binası bulunmaktadır.

Şimdi kıymetli hemşehrilerim elleri öpülesi Hizmet ehli abilerimiz kardeşlerimiz bu Sivrihisarımızın en acil ihtiyacı olan huzur evini bu duruma kadar getirmişler.

Unutmayalım hepimiz yaşlanacağız ve sonumuzun hiç bir garantisi yok. Derisi yüzülmüş kuyruğuna gelmiş bu mübarek ve kutlu görevi Sivrihisar’a ve ecdadımız yakışır bir şekilde hep beraber nihayete erdirmek bir bir tuğla koyma zamanı gelin sizde bu hayır işine ortak olun herkes gücü yettiğince karınca kararınca. Az veren candan çok veren maldan.

Sivrihisar’da parası dahi olsa da bakıma muhtaç dört gözle buranın bitmesini bekleyen benim bildiğim çok insan var. YARDIMLARINIZI BEKLİYORUZ. yardım etmek isteyenlerin İbrahim Hocamla irtibata geçmelerini bekliyor ve umut ediyoruz…

Selam ve saygılarımla
Sadık Anılır…

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Bir Tuğlada Siz Koyun