Sivrihisar Haberleri

Bu İş Böyle Olamayacak

BU İŞ BÖYLE OLAMAYACAK !..

• Devletin canına kasıt var ve biz maalesef hala ‘light’ usulümüzü muhafaza ediyoruz. Vücuda bile bir mikrop girince bağışıklık sistemi onu yok etmek için elinden geleni yapıyor. KÖPEKLER SERBEST TAŞLAR BAĞLI biçimde terörün kökünü kazıyamayız.

• Dünyanın hiç bir demokratik ülkesinde terörü öven ‘gazete’ görünümündeki PAÇAVRA ların basım ve dağıtımına izin verilmez (Bkz. Bugünkü ‘Gündem’ varakparesinin başlığı). Yasalarda DERHAL gerekli tadilatları yaparak terörü açıktan öven ve destekleyen herkesin canına okumak gerekir

• Dünyanın hiçbir demokratik ülkesinde hiçbir milletvekili terör yandaşlığı yapamaz; yaptırtmazlar. ‘Parti Kapatma’ konusu Hindistan’daki kutsal inekler gibi dokunulmazınız olabilir. Malum partileri dursun yerinde; ancak bu fiili işleyen herkesin dokunulmazlığının acilen kaldırılarak yargılanmaları gerekir. Aksi takdirde her terör hadisesinden sonra birileri terörü öven gazeteler çıkartıp diğerleri sosyal medyada bu merkezde paylaşımlarda bulunup bazı milletvekilleri de teröre AÇIKCA ve rahatça destek verirlerken yapılan diğer mücadeleler ‘beyhude’ dir.

• ‘Siz beni kovamazsınız; ben istifa ediyorum!’ tavrı sadece eski Türk filmlerinde jönlerimizin göstereceği bir tavır mıdır? Şu ‘Avrupa Birliği’ saçmalığını neden masaya yatırmayız? Adamlar zaten AL-MA-YA-CAK-LAR… Neden ezik gibi bu milleti kapılarda bekletiyoruz? Neden efendi gibi bu işi BİZ bitiremiyoruz? Mücadelemizdeki yavaşlığın bir sebebi de bu saçmalık yüzünden uyguladığımız yasalar. Neden idamın geri gelmesini tartışmıyoruz? Niye bunu halka sormuyoruz? Olur olmaz suçlar için bunu uygulayalım diyen yok. Ancak canımıza, istiklalimize, milletimize, kadınımıza, çocuğumuza haince ve sapıkça fiiller işleyenler için neden bunu uygulamayalım? İstiklalimizi nasıl koruyacağız? Namuslu insanların canının, ırzının ve malının bir kıymeti yok mudur?

• Cadı avına çıkılsın ve herkes fişlensin demiyorum. Ancak sosyal medya hesapları üzerinden açıkça terör destekçiliği yapan, yedikleri çanağa pisletirken devletin her türlü imkanlarından (vatandaşlık, istihdam, finansal destek, konut vb) yararlanan o kadar çok ‘fütursuz’ insan var ki. Suyun içindeyken havuza çişini yapanlara bir şey yapamayacağız bari bu ‘tramblenin üstünden işeyenler’ için bir şeyler yapmamız gerekmiyor mu?

• SON SÖZ: Terörle sadece anladığı dilden mücadele edilir. Devlet şu an yürüttüğü mücadeleyi hızını arttırarak sürdürmelidir. Kürtler bizim 1000 yıl önce de kardeşimizdi; şimdi de öyleler… Ancak ‘KÜRT TERÖRİSTLER’ asla kardeşimiz olamaz. Türk milleti kardeşi bildikleri samimi, inançlı Kürtlerden de teröre karşı daha ‘NET’ bir tavır bekliyor, bilesiniz…

ANKARA’DAKİ HAİN TERÖR SALDIRISINI ŞİDDETLE KINIYORUM. ÖLEN VATANDAŞLARIMIZA RAHMET, YARALI KARDEŞLERİMİZE ACİL ŞİFA VE YAKININI KAYBEDENLERLE BÜTÜN MİLLETİMİZE BAŞ SAĞLIĞI DİLİYORUM.

m.kemal bicerli - Bu İş Böyle Olamayacak

Mustafa Kemal Biçerli
facebook.com/bicerli?fref=ts
14 Mart 2016

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Bu İş Böyle Olamayacak