Sportif Havacılık

Buluşup Buluşup Uçacağız

– BULUŞUP BULUŞUP UÇACAĞIZ –

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzgüllü’nün Sivrihisar’da turizmi canlandırmak ve geliştirmek için yaptığı bir dizi çalışma ile etkinliklerin yanı sıra Sivrihisar Sportif Havacılık Kulübü de Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezinde 23 Nisan’dan itibaren bir dizi etkinliğe başlıyor.

Sivrihisar’ı ve Havacılık Merkezini tüm dünyaya tanıtmak ve Sivrihisar’da turizmi canlandırmak için çalışmalara hız verildi. Sivrihisar Belediyesi tüm etkinlikleri destekliyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Havacılık Merkezinde etkinlikler ‘Havacılığa ilk adım’ parolası ile başlıyor. Merkezde saat 12.00’de yapılacak etkinlikte çocuklara yönelik Kağıt Uçak Yarışması yapılacak. Ayrıca, çocuklara havacılığı sevdirmek için Türkiye’nin ilk kadın akrobasi pilotu olan Sivrihisarlı Semin Öztürk, uçağı ile akrobasi gösterileri yapacak. 29 Nisan’da ise merkezde bu kez Türkiye Pilotlar Günü kutlaması yapılacak. Sabah erken saatlerde Türkiye’nin dört-bir yanından gelen eşleri ile gelen pilotlar kutlamalara katılacak. Etkinlikler gece de saat 23:00’e kadar merkezdeki uçak hangarında devam edecek.

MAHALLELERİNE GÖKYÜZÜNDEN BAKACAKLAR

Merkezin geçen yıl Sivrihisar’ın kırsal kesiminde yaşayanlara yönelik düzenlediği ve büyük ilgi gören ‘Uçmayan köy kalmasın’ etkinliği bu yıl da 13 Mayıs günü başlayacak. Sivrihisar’ın kırsal kesimde yaşayan ve hayatlarında hiç uçağa binmemiş olan her yaştan kadın ve erkek merkeze getirilerek Sivrihisar semalarında uçmaları sağlanacak. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle merkezde 19 Mayıs ‘da başlayacak ve 21 Mayıs akşamı sona erecek olan ‘Model uçak ve helikopter festivali’ düzenlenecek. Merkezde 1-2 Temmuz tarihlerinde ise bu kez Sivrihisar Hava Yarışları düzenlenecek.

Takvimler 15-16 Temmuz tarihini gösterdiğinde ise Sivrihisar’daki Uluslar arası Havacılık merkezinde bu kez Paraşüt Günleri düzenlenecek. Havacılığı sevenler paraşütlerle atlayacaklar. 15-16 2017 tarihinde ise Sivrihisar’daki uluslar arası merkezde havacılıkla etkinlikler devam edecek ve iki gün süresince Sivrihisar Uluslar arası Hava Gösterileri yapılacak. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle ise merkezde geçen yılda yapılan ve büyük ilgi gören ‘Geleneksel Cumhuriyet Fotoğrafları’ etkinliği yapılarak, merkez 2017 yılı için çalışmalarını tamamlayacak.

PİST 1800 METREYE ÇIKARTILDI

Ali İsmet Öztürk tarafından kurulan Sivrihisar Uluslararası Sivil Havacılık Merkezinin (S.U.S.H.M) pistinin geçtiğimiz yıl uzatılma çalışmaları tamamlandıktan sonra pist, 1800 metreye ulaştı. Bu uzunluğu ile pist tek motorlu pervaneli uçaklardan sonra iş jeti ve daha büyük uçaklara da hizmet verebiliyor. Merkezdeki sosyal tesislerin yapımı da tamamlandı. Her geçen gün merkez dünya çapında ismini duyuruyor. Merkez yetkilileri merkezin dünya çapında bir havacılık merkezi olma yolunda hızla ilerlediğini, etkinliklere Eskişehirlilerin katılımı beklediklerini söylediler.

***

widget logo - Buluşup Buluşup Uçacağız
sivrihisar sehrengizi 1 - Buluşup Buluşup Uçacağız