Firmalar

Çeşmicihan Yöresel Ev Yemekleri

cesmicihan logo - Çeşmicihan Yöresel Ev Yemekleri

Çeşmicihan Sivrihisar Yöresel Ev Yemekleri Lokantası

Yöresel yemek çeşitleri ile hizmetinizde.

Sivrihisar’ın birbirinden lezzetli, enfes, ev sıcaklığında yöresel ev yemekleri…

Çeşmi Cihan Yemek Salonu

cesmicihan yemek 1 - Çeşmicihan Yöresel Ev Yemekleri

cesmicihan acilis 03 - Çeşmicihan Yöresel Ev Yemekleri cesmicihan acilis 04 - Çeşmicihan Yöresel Ev Yemekleri

cesmicihan acilis 01 - Çeşmicihan Yöresel Ev Yemekleri

cesmicihan acilis 05 - Çeşmicihan Yöresel Ev Yemekleri

bakan ziyaret cesmicihan - Çeşmicihan Yöresel Ev Yemekleri

cesmicihan acilis 02 - Çeşmicihan Yöresel Ev Yemekleri

cesmicihan acilis 06 - Çeşmicihan Yöresel Ev Yemekleri

cesmicihan acilis 07 - Çeşmicihan Yöresel Ev Yemekleri

cesmicihan acilis 08 - Çeşmicihan Yöresel Ev Yemekleri

RESTORAN İLETİŞİM BİLGİLERİ
Yetkili: Canan DAMLACA
Adres: Cumhuriyet Mah. Nasrettin Hoca Cad. No: 1 Sivrihisar
Tel: 0544 642 28 16

cesmicihan harita - Çeşmicihan Yöresel Ev Yemekleri

Sivrihisar’ın İlk Kadın Girişimcileri Restoranlarını Açtı

Sivrihisar’ın ilk kadın girişimcileri Canan Damlaca ve Şirin Çakar, KOSGEB desteği ile restoranlarının açılışını gerçekleştirdi. Sivrihisar Belediyesi ve KOSGEB işbirliği ile açılan kurslardan yararlanarak Sivrihisar’ın ilk kadın girişimcileri olan Canan Damlaca ve Şirin Çakar, işletmesini yaptıkları restoranın açılışını gerçekleştirdi. Açılış, Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan’ın katılımı ile gerçekleşti. 6.11.2017

***

BASINDAN HABERLER

Eskişehir Sivrihisar’da 2 Kadın Girişimcinin Başarısı

Sivrihisar’da yaşayan Canan Damlacı ve Şirin Çakar, belediye ve KOSGEB kurslarına katılarak yeni fikirler edindi. Yöresel ev yemekleri üzerine bir yer açmak isteyen kadınlar, KOSGEB kredisi ile amaçlarına ulaştı. Yanlarına 3 kadın çalışan da alan girişimci kadınlar, ilçe halkının da takdirini kazandı.

Yeni lokantalarının ismini Çeşmicihan Yöresel Ev Yemekleri koyduklarını aktaran Canan Damlacı, “Bugüne kadar ev hanımıydık. Bu yaştan sonra da çalışacağız. Sivrihisar Belediyesinin kurslarına katılarak, bir aile ortamı oluşturduk. Sivrihisar’ın turizmde gelişeceğine ben inanıyordum. Eskiden yıkık dökük yerler çok fazlaydı ama son zamanlarda buralar hak ettiği değeri gördü. Gelen turlar için bir şeyler yapmak istedim. Eşim çok arkamda durdu. İlk istediğim projeler olmasa da şimdilerde bir yöresel yemekler sunacağımız bir yer açmak istedik. 4-5 masalık bir yer istiyorduk ama daha büyük bir yer nasip oldu. KOSGEB kredisiyle burayı açtık.

Yöresel ev yemekleri; bamya çorbası, kelem dolması, su böreği, baklava, höşmerim, pırasa dolması, göce dolması, keşkek, arabaşı gibi daha bir çok lezzeti burada sunuyoruz. Bütün ürünlerimizi günlük çıkarıyoruz. Sulu yemeklerimiz de var ama yoğunluk yöresel yemeklerde.

Sivrihisar’da girişimci olarak biz ilkiz. Çalışanlarımızın tamamı bayan, 5 bayan çalışıyoruz. 5 bayan arasında yemekleri paylaştık. Herkesin menüsünde farklı yemekler var yani kim neyi daha iyi yapıyorsa, sorumlu kişi o oluyor. Burayı açınca teşekkür telefonları aldık. Vatandaşlar yöresel yemek olunca güzel tepkiler verdiler. Bunun yanında dükkanımızın bir köşesinde de yöresel ürünleri de vatandaşlarımız görüp alabilecek” dedi.

2 Comments

  • Harika bir sunum çok güzel lezzet ve hijyen… sadece kahvaltı için bile gidilir…çalışanlarını tebrik ediyorum ve tavsiye ediyorum yolu Ankara ya doğru düşenlere böylelikle tarihi bir caminin varlığına da şahitlik ediyorsunuz.

  • Canım toprağımın güzel insanları..Ellerinize sağlık…sayenizde lezzet hasreti çekmiyoruz..
    uzaklarada ulaşıyorsunuz…

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Çeşmicihan Yöresel Ev Yemekleri