Sivrihisar Haberleri

Çiftçiye Avans Müjdesi

Eskişehir Şeker Fabrikası, ikinci pancar avanslarını dağıtmaya başladı.

14 milyon 711 bin 718 TL’lik birinci avansının ödemesini 22 Haziran tarihinde gerçekleştiren Eskişehir Şeker Fabrikası, ikinci avans ödemelerine başladı. Yaklaşık 15 milyon TL avans ödemesinden ise Eskişehir genelinde 4 bin 255 çiftçi yararlanacak. Ödemeler 23 Ağustos tarihinde başladı.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Eskişehir Şeker İş Şube Başkanı Cengiz Ünder, 2 ayda pancar çiftçisine Eskişehir piyasasına nakit 29 milyon 363 bin 822 TL sıcak para girişi yapan başka hiçbir kuruluşun olmadığının altını çizdi. Üçüncü avansın Kasım ayında 15,5 milyon TL olarak ödeneceğini de anlatan Ünder, “Bu yıl fabrikada işlenecek pancar miktarı 1 milyon 50 bin ton olacak. Buna ilaveten çalışmayan Alpullu ve Susurluk Şeker Fabrikasından 250 bin ton pancar Eskişehir Şeker Fabrikasında işlenecektir. Tahmini olarak 150 bin ton şeker imal edilecek. Bunun yanında üretilecek yan ürünler alkol, melas ve Şilempe hariç.”

Ödeme yapılacak bölgelerin Eskişehir, Alpu, Beylikova, Çifteler, İnönü, Seyitgazi, Sivrihisar ve Yunus Emre olurken, avansların Ziraat Bankasının ilgili şubelerine yatırılacağı belirtildi.

ESKİŞEHİR (İHA)

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Çiftçiye Avans Müjdesi