Arşiv

Cumhurbaşkanı Adaylarına Açık Mektup

CUMHURBAŞKANI ADAYLARINA AÇIK MEKTUP

Dünyanın en sorunlu coğrafyalarından birinde olan ülkemizin o kadar çok sorunları var ki, bütün bunları göğüslemek büyük cesaret ister.

1- Cumhurbaşkanı olduğunuzda insanlar arasındaki adaletsizlikleri ortadan kaldırmaya söz veriyor musunuz? Nasıl?

2- Terör örgütleriyle başarılı mücadele devam ettiriliyor… Büyük şehirlerde giderek güçlenen “mafya”ya karşı önlemleriniz nedir? Nasıl?

3- Ülkemizde yaşayan Türk vatandaşları arasında “her konuda adalet” vaat ediyor musunuz? Varlıklı, hatırlı insanların işleri düzgün giderken; garibanların da işlerinin düzgün ve adil bir biçimde yürümesi için ne gibi tedbirler alacaksınız?

4- Ülkemize sığınan Irak, Suriye vb gibi ülkelerden gelenlere tanıdığınız hakları Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına da tanıyacak mısınız? Nasıl?

Bir örnek: Allah (CC) devletimize, milletimize zeval vermesin. İslam ülkelerinin çoğunda yaşanan kargaşa, kaos ve iç savaş pek çok insanı mağdur etti… Can korkusuyla ülkelerini terk eden milyonlarca insan kendilerine sıcak buldukları Türkiye’ye sığındı. Bunlardan maddi durumu biraz iyi olanlar ülkemizin pek çok şehrinde yaşamaya başladı. Büyük çoğunluk ise Türkiye’nin kurduğu konteyner kentlerde yaşamaya çalıştı… Devlet; ailelere verdiği konteyner evlere “su, elektrik vb” gibi yaşamak için olmazsa olmaz bir takım ihtiyaçlarını karşıladı…

Soru şu:

İmar Barışı sizce yeterli mi? Sn. Cumhurbaşkanı adayları, “maddi durumu uygun olmayan, evi, sığınacak kapalı bir alanı” bulunmayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları kendilerine ait olan küçük arsalarına satın alabildikleri konteyner evde yaşamak istiyorlarsa onlara, ücretiyle niçin “su, elektrik vb” verilmez?

Bu soruya cevap vermesini beklerim… Benim bir tek oyumla sonuç değişmez, seçimi kazanan kazanır, ama benim gibilerin de bu ülkede yaşama hakkı olduğunu hatırlatır, saygılarımı sunarım…

Nadir Yaz, 07.06.2018, ESKİŞEHİR

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Cumhurbaşkanı Adaylarına Açık Mektup