Sivrihisar Haberleri

Cumhuriyet Bayramı Kutlandı

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMININ 92. YILDÖNÜMÜ SİVRİHİSAR İLÇESİNDE COŞKUYLA KUTLANDI.

28 Ekim de Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasıyla başlayan kutlamalar, 29 Ekim günü Sivrihisar hükümet meydanındaki tören ile kutlandı. Tören öncesi Kaymakam Erdinç Yılmaz, Belediye Başkanımız Hamid Yüzügüllü ve Hava Meydan Garnizon Komutanı Hv. Albay İsmet Ünlen’in tebriklerini makamında kabul etti. Tebriklerin kabulünden sonra törenin yapılacağı tören alanına geçildi.

Saygı duruşu ile başlayan Kutlama Programı, İstiklal Marşının okunmasından sonra, Kaymakam Sn. Erdinç Yılmaz tarafından günün anlam ve önemini ifade eden konuşma yapıldı. Kaymakamın konuşmasından sonra öğrenciler tarafından okunan şiirlerin ardından, halkoyunları gösterisi sunumu yapıldı. Bayram Kutlamaları gerçekleşen resmi geçit töreni ile sona erdi.

sivrihisar-cumhuriyet-bayram-kutlamalari2 sivrihisar-cumhuriyet-bayram-kutlamalari8 sivrihisar-cumhuriyet-bayram-kutlamalari6 sivrihisar-cumhuriyet-bayram-kutlamalari5 sivrihisar-cumhuriyet-bayram-kutlamalari4                             sivrihisar-cumhuriyet-bayram-kutlamalari3

logo