Genel

Değerleri İle Sivrihisar

TÜM YÖNLERİ İLE SİVRİHİSAR KONUŞULDU

Eskişehir Kent Konseyi, “Değerleri ile Sivrihisar ve Necmi Günay” konulu etkinlik düzenledi. Etkinlikte Sivrihisar ilçesi tüm yönleri ile tanıtıldı.

Eskişehir Kent Konseyi tarafından, Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon’da “Değerleri ile Sivrihisar ve Necmi Günay” konulu etkinlik gerçekleştirildi. Yoğun katılımın olduğu geceye Sivrihisar Kaymakamı Erdinç Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Oğuzhan Özen, Sivrihisar Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Arslan ve çok sayıda izleyici katıldı. Açılış konuşmasını yapan Eskişehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Kapanoğlu, Kent Konseyi olarak ilçelerimizin tanıtımı ve gelişimine önem verdiklerini ifade ederek “Sivrihisar da kıymetli bir ilçemiz.

Üyemiz Necmi Günay’ın Sivrihisar ile ilgili çok değerleri çalışmaları var. Bu gece hep birlikte ilçemizi yakından tanıyacağız.”dedi. Daha sonra konuşan Sivrihisar Kaymakamı Erdinç Yılmaz ise Sivrihisar’ın tarihi ve kültürel öneminden bahsederek, ilçenin şehir kültürü ve mimari kültürün yanı sıra, birçok ilde olmayan özelliklere sahip olduğunu aktardı ve “Eskişehir Kent Konseyi’ne ve Sayın Günay’a bu organizasyon için teşekkür ediyorum.”diye konuştu.

Moderatörlüğünü Fikret Akın’ın yaptığı gecede, Araştırmacı-Yazar Necmi Günay Sivrihisar ile ilgili yazdığı kitapların içeriğini anlattı ardından Sivrihisar türküleri söylendi, şiirleri okundu. Sivrihisar’ın yöresel kıyafet ve takı tanıtımlarına ise izleyiciler yoğun ilgi gösterdi. Gece sonunda Günay, kitaplarını imzaladı.

sivrihisar-sergi6

sivrihisar-sergi5 sivrihisar-sergi4 sivrihisar-sergi2 sivrihisar-sergi9 sivrihisar-sergi8 sivrihisar-sergi7 sivrihisar-sergi0 sivrihisar-sergi1

Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyesi Yazar Necmi Günay ile Yapılacak Konferans ve Sergimize Bekleriz. Fotoğraf Sever Dostlarım ve Arkadaşlarım Sivrihisar’ın Kilise Bölgesini Fotoğrafladığım Fotoğraflar Sergiye Seçilmiştir. Teşriflerinizi arz ederim.

Sivrihisar’in değerleri… Sivrihisarlı sanatçılardan oluşan karma sergi, Sivrihisar yöresel kıyafetler defilesi, Sivrihisar yöresel takı tanıtımı, Şiirler, Türküler, Maniler ve Sivrihisar için yazdığım 3 kitabin imzası…
Not: Kitaplarımız ve gecemiz ücretsizdir.

14 Mayıs 216 Cumartesi Günü Saat : 20:00
Eskişehir Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon

Add Comment

Click here to post a comment

Facebook Sayfa