DERNEK

Dernek Binası Hakkında

KIYMETLİ HEMŞERİLERİMİZ :

Eskişehir İli merkezinde 1998 yılında kurulmuş olan SİVRİHİSAR SOSYAL KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ’miz kuruluşundan bu güne kadar düşünülen ve arzu edilen sağlıklı bir yere kavuşma düşüncesi her zaman var oldu. Dernek binası bir çok yere kiralama yapılmak dahil olmak üzere taşınarak her türlü alternatifler denendi.

Ancak bu güne kadar bu amaç ve gaye içersinde olunmasına rağmen bir türlü arzu edilen ve istenilen hedefe ulaşılamadı.

Şimdide Derneğimizin tabelası bile olmayan, sadece kendi insanlarımızın toplanabildiği bir binada hizmet etmek için gayret sarf etmekteyiz.

Sivrihisar’ların nüfus olarak en yoğun yaşadığı yer olan Eskişehir’de yerleşik olması, ayrıca geçmiş tarihi ile zengin kültüre, gelenek ve göreneğe sahip olmamıza rağmen bu değerlerimizin tanıtılması ve yaşatılması arzusu tam anlamıyla yerine getirilememektedir.

Bizler, bu olumsuzluklara şu veya bu sebep diyerek bakmanın, bize bir faydasının olmayacağını ve ileriye bakmanın daha yararlı olacağı kanaatini taşımaktayız.

Bu arzu edilen hedefleri gerçekleştirebilmek için, öncelikle birlik ve beraberliğin sağlanması ve çok amaçlı düşünülen içersinde kültür faaliyetlerin yapılabilmesine imkan sağlayan ve gerekli olduğuna inanılan uygun bir yere, mülke sahip olunmasıyla bütün bunların yapılmasının mümkün olabileceğidir.

Bu amaçla, 2015 yılı içersinde yapılan Dernek Olağan Genel Kurulda özellikle Gençlerimiz de gördüğümüz. Heyecan ile bir şeyler yapma arzusu ve istekleri açıkçası, bizlerin görev almamızda en öncelikli sebeplerden birisiydi.

İleriye dönük bir şeyler yapılmasının gerekliliğine olan inancımız ve bu yapılmadığı takdirde, bugün duyarlı olan bu nesli de ileride bulmamız mümkün olmayacaktı. Bu neslin kaybedilmemesi için aynı amaç ve gaye için Sivrihisar’ımıza ve insanımıza layıkıyla hizmet edebilme adına, yeni bir yönetim anlayışıyla arkadaşlarımızla göreve talip olduk.

Bizler her ne olursa olsun, bazı sorunları ve zorlukları yaşayacağımız bilinciyle elimizi taşın altına koyarak, yıllardır dile getirilen insanımıza ve Sivrihisar’ımıza layık ve sağlıklı bir yere sahip olmayı hedefledik ve böyle uygun bir yeri bularak sözleşmemizi imzalayarak verdiğimiz sözü yerine getirdik.

Burada Sivrihisar’lı olma ve sevgisini içersinde hisseden insanlarımızdan en iyisini yapmak ve geleceğe dair adım atmak ve başarmak zorunda olduğumuz bu yolda, herkese ve herkesime ve özellikle hemşerilerimizin desteğine ihtiyacımız vardır.

Her gittiğimiz yerde bize söylenen “Sivrihisarlılar geçmişte uçak alacak kadar manen ve maddi anlamda güçlü bir köklü geçmişe sahip bir yerden gelmektesiniz.“ sözünü işittiğimizde nasıl bir suskunluk yaşadığımızı anlatamam. İnşallah bizlerinde bugün neler yapabileceğimizi göstereceğimiz bir imkan ve fırsat karşımızda durmaktadır. Sivrihisar’ımız ve insanımız her şeye layıktır o halde bizlerde ecdadımıza layık olmanın gayreti içersinde olmamız gerektiğini düşünmekteyiz.

1 Mayıs 2016
SAYGILARIMLA
Dernek Yön. Kur. Üyesi : Niyazi Koca

1 Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Dernek Binası Hakkında