Haber Arşivi

Doğalgaz Abonelikleri Başladı

– Sivrihisar’da Doğalgaz Abonelikleri Başladı –

sivrihisar dogalgaz - Doğalgaz Abonelikleri Başladı

Sivrihisar Belediyesi önemli ve hayati projelerini bir bir hayata geçiriyor. Bu bağlamda yıllardır hayali kurulan doğalgaz kullanıma hazır hale getirildi.

Sivrihisar’da abonelikleri yapılan belli bir kesim Kasım ayı içerisinde doğalgaz kullanmaya başlayacak. BOTAŞ tarafından 2017 yılında başlatılan Sivrihisar’ı Doğalgaz’a kavuşturma çalışmalarında ana hat çalışmaları tamamlanmış olup, basınç düşürme ve ölçüm istasyonu inşa edilip hazır hale getirildi.

Konu hakkında açıklama yapan ESGAZ Sivrihisar İşletme Şefi Samet Ercan; Mart 2018 tarihi itibariyle çalışmalara başladıklarını, yedi ay gibi kısa bir sürede zorlu birçok arazi çalışmasını sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdiklerini belirterek, Belediye imar planlarına göre hazırlanan tasarım projesine göre ilçe merkezinde dört adet bölge istasyonu tesis edilecek ve bu istasyonlar polietilen doğalgaz loop hatları ile birbirine bağlı olacak.

Şehir içindeki çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini belirten Ercan, 15 Ekim 2018 tarihi itibariyle Sivrihisar Belediye binasında abonelik işlemlerine başladık. İlk abonemiz Altınçakı 11 ve Altınçakı 12 Apartmanları oldu. Kış dönemine gelinmesi sebebiyle Kasım ayı içerisinde belli bir kesime doğalgaz aboneliklerini tamamlayıp kullanıma sunacağız. Bu zorlu süreçte bizlerden her türlü desteklerini esirgemeyen başta Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü olmak üzere belediye personeline teşekkür ederiz, dedi.

Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü “göreve geldiğimiz Mart 2014 tarihinden itibaren ekibim ve personelimizle birlikte gece gündüz demeden Sivrihisar’ımız için çalışıyoruz. Büyüklerimizin destekleri sayesinde hayata geçirdiğimiz projelerimiz ile siz değerli hemşehrilerimize verdiğimiz sözleri birer birer yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yıllardır hayali kurulan doğalgaz projemizin ilk etap çalışmaları tamamlandı, Allah’ın izniyle Kasım ayı içerisinde abonelik süreci tamamlanan belli bir kesim doğalgaz kullanmaya başlayacak. Doğalgaz çalışmalarının tamamlanması ile birlikte Sivrihisar’ımız adına olumlu gelişmelere sahne olacak, Organize Sanayi Bölgemiz başta olmak üzere birçok konuda yürüttüğümüz projelerimizin de hızlanmasına vesile olacağını belirten Yüzügüllü, doğalgazın Türkiye geneline yayılmasında emeği geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, hükümet yetkililerine ve emeği geçenlere teşekkür etti.

23.01.2019 – Sivrihisar’ın Sesi Gazetesi

widget logo - Doğalgaz Abonelikleri Başladı
sivrihisar sehrengizi 1 - Doğalgaz Abonelikleri Başladı