Etkinliklerimiz Sivrihisar Haberleri

Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali

– SİVRİHİSAR’DAN SUCUK FESTİVALİ –

2019 Yılı Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali Güncel Haberleri için buraya tıklayınız >

Geleneksel hale getirilecek Meşhur Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali için yüzlerce kişi Sivrihisar’a gitti. Mangalda sucuk ekmek ikramının yapıldığı festivalde, sucuk için 2 ton et kullanıldı. Etkinlik olarak çocuklara özel oyunlar ve animasyonların da yer aldığı festivalde, yöresel ürünler stantları, organik köy ürünleri stantları ve hediyelik eşya stantları da kuruldu. DJ eşliğinde müzik yayını yapıldı. Festivale müthiş bir katılım oldu, uzun kuyruklar oluştu ve adeta izdiham yaşandı. Şadırvan meydanında kurulan mangalların önünde sucuk ekmek alabilmek için birbiriyle yarışan vatandaşlar, ilçeyi de gezdi. Festival alanındaki stantları gezen Eskişehir Valisi Azmi Çelik, Sivrihisar İlçe Kaymakamı Erdinç Yılmaz ve Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, yöresel ürünlerden tatma fırsatı buldu.

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, ilçenin meşhur sucuğunu bir festivalle dünyaya tanıtmayı amaçladıklarını ve Festivali her yıl yapmak istediklerini belirtti. Festival etkinliğine basın geniş verdi.

sucuk festivali 01 - Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali
sucuk festivali 02 - Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali

sucuk festivali 03 - Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali

sucuk festivali 04 - Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali

sucuk festivali 05 - Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali
Sivrihisar Sucuğu Dünyaya Tanıtılacak

Dovme Sucuk Festivali - Sivrihisar Dövme Sucuk FestivaliSizleri Dünyanın Merkezinde Buluşturacak Enfes Bir Bahanemiz Var! Sivrihisar Belediyesi tarafından 4 Şubat Cumartesi Günü düzenlenecek Hüseyin Kağıt’ın sahne alacağı 1. Geleneksel Meşhur Sivrihisar Dövme Sucuk Festivalimize herkesi bekliyoruz… Buyurun Sivrihisar sucuğu yemeye. Sivrihisar sucukları.

04 ŞUBAT 2017 CUMARTESİ

Yer: Sivrihisar Şadırvan Meydanı

Saat: 13.00

Not: Festival için Eskişehir’den Saat 10.00 da Atatürk lisesi, Özdilek AVM ve Hasan Polatkan Bulvarı MİGROS önünden araçlar kalkacaktır.

FESTİVAL ETKİNLİK PROGRAMI

Mangalda Sucuk Ekmek

DJ Eşliğinde Müzik

Halk Konseri – Hüseyin Kağıt

Çocuklara Özel Oyunlar – Animatörler

Yöresel Ürünler Standları

Organik Köy Ürünleri Standları

Hediyelik Eşya Standları

widget logo - Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali
sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali