Haber Arşivi

Ekim 2015 Sivrihisar Gündem Yorumları

Takipçimizin sorusunu aktarıyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığının Eskişehir’den olması avantaj gibi gözüküyor, ancak Öğretmen var diye kayıt yaptırdığımız Sivrihisar Yunus Emre Ana Okulunda atanmış öğretmen Eskişehir’e çekilerek kadro boş bırakılmış. Anlaşılıyor ki; Öğrencilerimize kendimiz öğretmenlik yapacağız. Bir Öğretmen olan yerde ara tayinlerimi yapıldı veya Öğretmene ihtiyaç yok olarak mı bildirildi. Bu sorunumuzu aktarırsanız sevinirim. Bir takipçi. Sivrihisar Yeni Gündem
21 Ekim 2015

keci op - Ekim 2015 Sivrihisar Gündem YorumlarıKeçi operasyonu
Sivrihisar ilçesinde kayalık alanda mahsur kalan keçiyi Arama Kurtarma Derneği (AKUT) gönüllüleri kurtardı. Kurtarma operasyonu 3 saat sürdü.

Edinilen bilgiye göre ilçenin Camikebir Mahallesi Muhtarı Hüseyin Akpara, kayalıklar mevkinde 4 gündür sahibine ulaşılmayan bir keçinin mahsur kaldığını AKUT ekiplerine bildirdi. AKUT Eskişehir ekibinden 4 kişi, bölgeye giderek keçiyi kurtarma çalışmasına başladı. AKUT ekipleri, kayalık alanda sınırlı hareket alanı bulunan keçiyi yaklaşık 3 saatlik çalışma ile iple indirerek kurtardı. Dört gündür açlık ve susuzluktan bitkin düşen keçi, beslenebileceği güvenli bir bölgeye nakletti. Keçinin sahibi ise halen bulunamadığı bildirildi.

* * *

Sivrihisar Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği olarak Cumhuriyet Halk Partisi ‘nin Değerli yönetimini, Eskişehir milletvekili adayları hemşerilerimiz Prof. Dr. Gaye USLUER ,Erdal ÇAKICIER ve diğer milletvekili adaylarını ağırladık. Kendilerine ziyaretlerinden ötürü teşekkür eder, bu ziyarete eşlik ederek bizleri onurlandıran değerli hemşerimiz Tepebaşı Belediyesi Başkan’ı Sn; Ahmet ATAÇ ‘a ayrıca teşekkür ederiz.

Sivrihisar huzur evi inşaatı son kat beton atılması tamamlanmış asansör dairesi kalıp çalışmaları devam etmektedir. Tuğla örme işlemleri başlayacak olup hayır severlerin yardımına ihtiyaç vardır. Bu hızla devam ederse yaz döneminde hizmete girebilecek olan inşaat ( huzurevi ) sivrihisar tarihinde hiç bir şekilde devlet desteği almadan hayırseverlerin teşvik ve katkıları ile tamamlanarak hizmete girecektir. Şimdi vaat değil yardım ve destek zamanıdır. Huzurevinde kimin kalacağı belli olmaz.

* * *

organize proje - Ekim 2015 Sivrihisar Gündem YorumlarıSİVRİHİSAR İÇİN HAYIRLI OLSUN

Sivrihisar Organize Sanayi Bölgesi projesi Onaylandı ve Tabela hazır yakın zamanda Eskişehir Yolu üzerinde Yeni Köy Mevkiindeki yerini alacak.

Uzun zamandır Programda olan Sayın Belediye Başkanımız Hamid YÜZÜGÜLLÜ’ nün gayretli girişimleri ve Bakanımız Sayın Nabi AVCI’ nın ısrarla üzerinde durması ile Proje onaylandı yakın zamanda Çalışmalar başlıyor.

Organize Sanayi Bölgemizin oluşumunda Emeği geçen Projeyi ilk başlatan Eski Belediye Başkanımız Sayın Yaşar YURTTTAŞ’ a, Fikret ARSLAN’a, Çetin KAVAS’a ve İktidarın etkisini kullanarak Projenin Gelişmesinde önemli rolü olan Belediye Başkanımız Sayın HAMİD YÜZÜGÜLLÜ ve Ekibi ile Mili Eğitim Bakanımız Sayın Nabi AVCI’ ile Emeği geçen Herkese Sonsuz Teşekkürlerimizi Sunuyoruz.

* * *

Sivrihisar Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği olarak derneğimiz nezdinde her pazartesi düzenlen halı saha maçımızda Adalet ve Kalkınma Partisi Eskişehir Milletvekili Adayı Sn; Harun KARACAN ile bir araya geldik. Sivrihisar’ın daima yanında olduğuna değinen sayın Karacan kendisinin de milletvekili seçildiğinde Sivrihisar için üstüne düşen her türlü göreve hazır olduğunu belirtti. Kendilerine yürüdüğü bu yolda başarılar diler, sıcak sohbeti ve kıymetli eleştirileri için teşekkür ederiz.

* * *

Alişan Kapaklıkaya ilçemiz öğrenci ve öğretmenlerimize nasıl başarıya ulaşırız konulu konferanslar verdi. Değerli hocamıza eğitime vermiş olduğu katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

* * *

Mahallelere Çift Katlı Emisyonlu Sathi Asfalt Kaplama Çalışmaları Devam Ediyor.
Sivrihisar Belediyesi, Hamamkarahisar Mahallesi’nden sonra Memik Mahallesi’nde çift katlı emisyonlu sathi kaplama yol yapım çalışmalarını tamamladı.

***

EMNİYET YAKINLARINA ZİRAAT BANKAMATİK KONULMASINI İSTİYORUZ. Kemal Akgözlü

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Ekim 2015 Sivrihisar Gündem Yorumları