DERNEK

Ekim 2016 Dernek Etkinlik ve Ziyaretleri

30 Ekim 2016 tarihinde Atışkan Otelde, Sivrihisar Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneğimizin yer alımında katkı sağlayan hemşehrilerimize plaket sunumu yapıldı.

Plaket programına, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektör Yardımcısı İlhami Ünlüoğlu, Sivrihisar Kaymakamı Erdinç Yılmaz, Sivrihisar Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin İlhan, Eskişehir Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Sinan Özkar ve iş adamları katıldı.

Burada bir konuşma yapan Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, “Sivrihisarlılar Derneği’ne yardımda bulunan iş adamlarına, hayırseverlere ve Sivrihisarlılar Derneği yöneticilerine teşekkür ederim. Sivrihisarlılar Derneği’nin sosyal, kültürel konularda faaliyetlerini yakından takip ediyorum ve başarılar diliyorum” dedi.

Başkan Kurt’tan sonra konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ise, “Eskişehir Cumhuriyet kenti olduğunu gösterdi. Cumhuriyetimiz hayırlı olsun. Sivrihisar’ın geçmişi, tarihi çok önemlidir. Sivrihisarlılar Derneği’ne, emeği geçen iş adamlarımızı ve hayırseverleri kutluyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından iş adamlarına ve hayırseverlere plaketleri takdim edildi.

atiskan otel plaket 300x169 - Ekim 2016 Dernek Etkinlik ve Ziyaretleri

Sivrihisar Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği olarak TSG Anadolu Hastanesi Başhekimi Sn; Op.Dr. Kayıhan ÇAĞLAR ‘ı ziyaret ettik. Kendileri 2000 – 2002 yılları arasında Sivrihisar Devlet Hastanesi Başhekimliği görevinde bulunup memleketimize hizmet etmiştir. Kendilerine hizmetlerinden ötürü teşekkür ederiz.

Ziyaret sırasında Sivrihisar Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Arslan, Yönetim Kurulu Üyeleri; Başkan Yardımcısı Ümit Kabakçı, Sekreter Necmi Günay, Niyazi Koca, Murat Yüzügüllü ve Gençlik Kolları Başkanı Fatih Uğural hazır bulundu.

Dernek Başkanı İsmail Arslan konuşmasında: “1998’de kurulan derneğimiz, eldeki kısıtlı imkanlarla bugüne dek kiralık mekanlarda hemşehrilerimizi bir araya getirebilmişti. Haziran 2015’te göreve geldiğimiz günden bugüne gösterdiğimiz çaba ve aldığımız desteklerle Sivrihisarlılara layık münezzeh ve nezih bir mülk edindirmiş bulunmaktayız. Şimdi ise hemşehrilerimizi ziyaret ediyoruz. Kayıhan Bey ailesi ile birlikte Sivrihisar’ın ekmeğini yemiş, suyunu içmiş ve havasını teneffüs etmiştir. O dönemde kendisi, Sivrihisar Devlet Hastanesi Başhekimliği sırasındaki samimi, çalışkan ve güler yüzlü hizmetleri ile halkın gönlünde taht kurmuştur. Sivrihisar’dan Eskişehir’e gelişinden 14 sene geçmesine rağmen bulunduğu tüm görevlerde Sivrihisarlılara memleketlisi niteliğinde sahip çıkan Kayıhan Beyi hemşehri olarak görüyor ve derneğimize üye olmaya davet ediyoruz. Ziyaretimizin nişanesi olarak da kendisine plaket takdim ediyoruz.” dedi.

Başhekim Çağlar ise; “Ziyaretiniz, benim için oldukça anlamlı ve bir o kadar da duygu yüklü… 2000 yılında meslek hayatıma Sivrihisar’da başlamış, ailemle oraya yerleşmiş ve ön kabul olmaksızın Sivrihisar halkı ile oranın çocuğu imişim gibi hemencecik kaynaşıvermiştik. Bunun sebebini, gönül gözlerimizin ve iletişim kanallarımızın açık olmasına bağlıyorum. Nihayetinde 2002 senesinde Sivrihisar’dan ayrıldığımda unutulmayacak pek çok hatıra bırakmıştık. Sivrihisarlı hemşehrilerimle kaliteli, içten ve güvene dayalı birliktelikler yaşamaya halihazırda devam etmekteyiz. Onurlandıran ziyaretiniz, manevi değeri tarifsiz plaketiniz ve fahri üyelik davetiniz için şahsınız ve yönetim kurulu nezdinizde tüm Sivrihisarlılara teşekkür ederim. “ açıklamasını yaptı.

***

Sivrihisar Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği yönetimi olarak ETO Meclis Başkanı Syn. İskender Bayar’a başsağlığı ve nezaket ziyaretinde bulunduk. Hemşehrimiz ETO Meclis Başkanı İskender Bayar’ın kayınpederinin ölümü nedeniyle kendisine makamında taziye ziyaretinde bulunduk. Başsağlığı diliyorum. yakın ilgisi için teşekkür ediyoruz.

***

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Ekim 2016 Dernek Etkinlik ve Ziyaretleri