Gazete Yazıları

Emitt Turizm Fuarında Sivrihisar Rüzgarı

– Turizm Fuarı EMITT’te Sivrihisar Rüzgarı Esti –

Dünyanın Merkezi Sivrihisar fuarın göz-bebeği oldu. Dünyanın en büyük beş turizm fuarından biri kabul edilen Uluslararası Turizm Fuarı EMİTT’te Sivrihisar Belediyesinin açtığı stantlar ve yapılan tanıtım yoğun ilgi gördü. Tanıtımda Sivrihisarlı kadınların yaptığı Nasreddin Hoca çikolataları da dağıtıldı.

İstanbul’da bu yıl 22. düzenlenen ve Eskişehir’den çok sayıda kurumun katılarak tanıttığı ve temsil ettiği Uluslararası Turizm Fuarı EMİTT’te Sivrihisar Belediyesinin tanıtımı da yoğun ilgi gördü. Fuarda Sivrihisar’ın kültürel ve turistik zenginlikleri katılımcılara tanıtılırken, yöresel ürünlerin yanı sıra Sivrihisarlı kadınların yaptığı Nasreddin Hoca çikolataları da ikram edildi.

Yerli katılımcıların yanı sıra yabancı ülkelerden fuara katılan katılımcılarda Sivrihisar standına yoğun ilgi gösterdi. Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü “Sivrihisar Belediyesi olarak son yıllarda ilçemizin tanıtımı ve sahip olduğu turizm potansiyelinin harekete geçirilmesi için yerel, ulusal ve uluslar-arası birçok organizasyonda yer alıyoruz. Tarihi zenginliklerimizi, coğrafi güzelliklerimizi ve kent kültür yaşamımızı katıldığımız önemli fuarlarda dünya’ya tanıtıyoruz.

Bizde Sivrihisar Belediyesi olarak dünyanın en prestijli fuarlarından birisi olan İstanbul EMITT fuarında yerimizi aldık. Sivrihisar’ımızı en iyi şekilde temsil ediyoruz” dedi.

(Deniz Savcı – 2Eylül)

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Emitt Turizm Fuarında Sivrihisar Rüzgarı