Sivrihisar Haberleri

Sivrihisar Emniyet Müdürlüğü’nden Başarılı Çalışmalar

Sivrihisar İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden Başarılı Bir Çalışma Daha.

emniyet basarili - Sivrihisar Emniyet Müdürlüğü'nden Başarılı Çalışmalar

Uyuşturucu suçundan aranan şahıs bekçilerin dikkati sayesinde yakalandı. “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama” suçundan 12 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezası bulanan şüpheli bayan bekçilerin dikkatli ve duyarlı çalışması sonucu yakalandı.

Olay, Hızırbey Mahallesi İsmet Atilla Caddesinde meydana geldi. Cadde üzerinde bulunan bir apartmana şüpheli bir şahsın girdiğini değerlendiren Sivrihisar İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler apartman ve çevresini kontrol altına aldı. Apartmanda gizlenen N.T. isimli şüpheli olay yerine intikal eden Nasrettin Hoca Polis Merkezi Amirliği görevlileri ve Çarşı ve Mahalle Bekçileri tarafından yapılan başarılı çalışma ile yakalanmış, yapılan sorgulamada şahsın “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama” suçundan 12 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu belirlendi. Gözaltına alınan şahıs ceza infaz kurumuna teslim edilmiştir.

***

18 Aralık 2020 Cuma günü akşam saatlerinde bir ihbarı değerlendiren Sivrihisar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Kurşunlu mahallesi Vericiler mevki ağaçlık alanda yaptıkları kontrollerde S.K., R.Y., A.Ü. ve Y.G. isimli şahısların uyuşturucu madde kullandıkları, şahısların araçlarında yapılan detaylı aramada içime hazır sarılmış vaziyette ve toz halinde toplamda 17 gram uyuşturucu madde ele geçirilmiş, şüphelilerin haklarında kullanmak için uyuşturucu madde bulundurmak suçundan adli işlem başlatılmış, ayrıca sosyal mesafeye uymadıkları ve maske takmadıkları için 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesi gereğince 16.200 TL idari para cezası kesilmiştir.

emniyet uyusturucu - Sivrihisar Emniyet Müdürlüğü'nden Başarılı Çalışmalar

Eskişehir Sivrihisar Haberleri – Haber – Foto : Oğuz EKİCİ

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisar Emniyet Müdürlüğü'nden Başarılı Çalışmalar