Makale ve Yazılar

Erganiden Sivrihisar’a Mektup var!

Değerli meslektaşım. Kaymakamınız Erdinç bey ile alakalı samimi ve içtenlikle yazdığım bir makale

KİMDİR BU KAYMAKAM ERDİNÇ YILMAZ ?

Dostluk; sıcacık, iyi niyetli ve samimi, açık net olmak diyelim. İyilik; başkasını hep iyi düşünmek, iyilik yapmak, iyi görmek, iyiliğinden, iyi olmasından mutlu olmak! Emek; belki ödün verme, dişini sıkma, ruhsal ya da fiziksel yardım. Çaba, sıkıntı. Ama hiç bir zaman yılmamak. Cansız varlıklar sizden hep onu bekler. Gümüşler açılırsa parlar, saksındaki çiçeği muntazam sularsan büyür. Evini süpürür, silersen temiz olur. İnsana emek çok uzun zamanda meyvesini verir, belki de vermez. Çünkü atalar, “At, at olana kadar sahibi mat olur” demişler. Yıllardır bu mesleğin içerisinde olmama rağmen insan denen varlığı halâ tanımaya çalıştığım halde biri var ki çok kısa sürede tanımış oldum.

İlçemize atanan yöneticilerle ilgili “acele karar vermemek lazım” diye yazmışımdır çoğu zaman yazılarımda. Meslek hayatım boyunca okuyucularımın şuna kesinlikle inandığından eminim. Sevmediğim başarısız, faydasız ve adam olmayanlarla ilgili ister vali, ister kaymakam, ister belediye başkanı, ister siyasetçi, isterse boyacı isterse çoban olsun asla bir kelime yazmam ve sarf etmem. Kim nasıl anlıyor ve nasıl yorumluyorsa öyle yorumlasın. Ama ben bu hafta çok değerli bir dostum ve çokta benzerine rastlanmayan bir yöneticiden bahsedeceğim. Bir çok zaman sadece gazetelerde başardıklarından, çalışmalarından, dürüstlüğünden ve fiziken tanıdığınız bir çok yönlerini bilmediğiniz bu değerli insanı buyurun benim kalemimden hep beraber detaylı olarak tanıyalım.

“Sayın Erdinç Yılmaz sizi tanıdığım ilk gün içimden şey demiştim! ya bu kendini beğenmişte kim diye kendi kendime mırıldandım. O zamanlar tanışmamızın içeriğinde sadece merhabalık vardı ve ondan sonra kaynaşmamız kurum olarak ziyaretler, haberler, toplantılar, açılışlar ve hizmetler derken git gide birbirimizi daha iyi tanıdık. Benim o zaman ki düşüncelerim ve ön izlenimlerim hepsi bir süre sonra boşa çıktı ve sonrasında yavaş yavaş tanımaya başladım sizi. Sizlerle ilk tanışmamızdan sonra artık kanımız birbirimize ısınmış ki! şimdi ayrılmak mümkün değil.

Öyle mükemmel bir yüreğiniz var ki anlatamam sadece ama sadece hissedilir. Yaklaşık 2 yıllık bir zaman oldu siz hep kendiniz oldunuz hiçbir zaman bir başkası olmadınız zor zamanlar hep vatandaşın ve memurunuzun yanında oldunuz. Kimseyi kırmadan incitmeden görevinizi kutsal bildiniz. Doğru ve adaletli yoldan asla ayrılmadınız. Öyle masum öyle gülücük saçan bir yüzünüz var ki kimseyi kırmaz dertlerimiz olur paylaşır, kederleriniz olsa yinede gülüp geçer etrafınıza neşe saçarsınız. Neşeli bir hayatınız var hiç kimseyi kırmaz, kırdıysanız bile çok iyi biliyorum ki o gece yatamamışsınızdır. İşte o kadar güzel bir yüreğiniz var. Her konuşmanızda ve muhabbetinizde gülücükler atar hep pozitif yanınızı yansıtırsınız işte o anlarınız anlatılmaz yaşanır. Biliyorum Adalet ve hukuk sizin en büyük hassasiyet noktanızdır.

Bulunduğunuz ve işgal ettiği makamın ve görevin “terazisinde”, duruşunuz her zaman dik olmuştur. Yaptığınız hizmetler, aldığınız takdir ve başarı ödülleri toplum neznindeki güvendir. Çok fazlada yağcılık yapmadan işte kısaca böyle tanıyorum ve de tanıtıyorum tanımayan Sivrihisar halkına SAYIN YILMAZ.

Denilir ki özel birini bulmak bir dakikanızı alır, onu değerlendirmeniz bir saat içinde olur, onu sevmek için bir gün yeter ama sonra onu unutabilmek için bir ömrün geçmesi gerekir. Kim nasıl tanıdıysa tanıdı bilmiyorum ama ben böylesine tanıdım sizleri ve tanıttım tanımayanlara, sayın YILMAZ.

ERGANİ HALKI SİZLERİ UNUTMADI VE DE UNUTMAYACAK BUNU BÖYLE BİLİN…

Zülküf Aydın

widget logo - Erganiden Sivrihisar'a Mektup var!
sivrihisar sehrengizi 1 - Erganiden Sivrihisar'a Mektup var!