Kurtuluş Savaşı Sivrihisar Haberleri

Sivrihisar, Eskişehir’in Kurtuluşunu Kutladı

– Eskişehir’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 96. Yıl Dönümü Coşkuyla Kutlandı –

2 eylul 2018 eskisehir kutlama - Sivrihisar, Eskişehir'in Kurtuluşunu Kutladı

Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümü nedeniyle tören düzenlendi. Kutlamalar sabah saatlerinde Odunpazarı’nda başladı. Odunpazarı Dernekler Platformunun düzenlediği ’Kurtuluş Yürüyüşü’ne yüzlerce Eskişehirli ellerinde Türk bayrakları ile katıldı. Odunpazarı Kent Meydanındaki program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Konuşmaların ardından coşkulu kalabalık Atatürk Caddesinden resmi törenin yapılacağı Vilayet Meydanı’na doğru yürüdü. Meydanda bulunan Atatürk Anıtı’na sırasıyla Eskişehir Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediyesinin çelengi sunuldu. Ardından günün anlam ve önemini anlatan konuşmalar yapıldı. Tören öğrencilerin şiir ve halk oyunları gösterilerinin izlenmesiyle sona erdi. HABERLER – ESKİŞEHİR (AA)

Sivrihisar, Eskişehir’in Kurtuluşunu Kutladı

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü 2 Eylül Eskişehir’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 96. yıldönümü münasebetiyle Eskişehir’de düzenlenen yürüyüşe ve akabinde Valilik Meydanı ve Kanlıpınar Şehitliğinde düzenlenen törenlere katıldı. Başkan Yüzügüllü, “Şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşu kutlu olsun. Şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad olsun” dedi. 3.9.2018

***

Eskişehir’in Kurtuluşu hakkında bilgi için tıklayın >

widget logo - Sivrihisar, Eskişehir'in Kurtuluşunu Kutladı
sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisar, Eskişehir'in Kurtuluşunu Kutladı