Sivrihisar Haberleri

Esküder’den Sivrihisar’a Tarih, Kültür ve Doğa Gezisi

Eskişehir Kültür Sanat Derneği (ESKÜDER) Başkanı Gazi Durusu ve dernek üyesi sanatçılar, topluca Sivrihisar ilçesine gidererek Sivrihisar’ın kültürünü, tarihini ve doğa güzellikleri ile ilgili incelemelerde bulundular.

ESKÜDER Başkanı Gazi Durusu, Sivrihisar’a tarih, kültür ve doğa gezisi ile ilgili yaptığı açıklamada, ‘’Bizler Eskişehir’imizin kültürüne, sanatına katkıda bulunmak için gönüllü birer neferiz. Derneğimize gönül veren ressamlarla, şairlerle, yazarlarla, davul, klarnet ve halk oyunları sanatçıları ile birlikte Odunpazarı Belediyesinin tahsis ettiği otobüsle Sivrihisar ilçesine gittik. Sivrihisar’ın Zaimağa Konağı, Saat Kulesi, Kilise, Hamam, Nasreddin Hoca Evi, Ulu Camii, Alemşah Kümbeti, Balıkdamı’nı (Sivrihisar’ın Saklı Kuş Cenneti) sanatçılarımızla birlikte gezdik ve bilgi sahibi olduk. Tarihin derinliklerine yolculuk yaptık.

Geziyi tamamladıktan sonra; Sivrihisar Belediyesi yetkilileri sanatçılarımızı karşıladılar ve sanatçılarımızla ilgilendiler. Belediye önünde halk oyunları gösterilerimizi sunduk. Şairlerimiz de Sivrihisar ve Eskişehir şiirlerini okudular ve ses sanatçılarımız da Eskişehir ve Sivrihisar türkülerini söylediler’’ ifadelerini kullandı.

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Esküder'den Sivrihisar'a Tarih, Kültür ve Doğa Gezisi