Haber Arşivi

Eylül 2015 Gündem Yorumları

SİVRİHİSAR’IN KURTULUŞU KUTLANDI

Sivrihisar ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yılı törenle kutlandı. Tören, Hükumet Konağı Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulması, saygı duruşu bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

19-20 EYLÜL 2015 SİVRİHİSAR HAVA GÖSTERİLERİ

Sivrihisar’ın bir bozkır mahallesinde dünyaca ünlü bir pilot olan İsmet ÖZTÜRK tarafında faaliyete geçirilen Sivil Hava alanı muhteşem bir organizasyon ile ülkenin ve dünyanın dikkatini çekti.
Muhteşemdi; görsel ve her türlü maddi manevi haz duyabileceğimiz ve ihtiyaçların giderildiği bir yapılanma ve tanıtımla On Bine yakın insanı bu alana getirmeyi başardı. Harika hisler doğuran bu etkinlik şimdi tarihi araçlarla ve motorcuların ve planör, helikopter ile paraşüt atlama, gösteri uçuş yapan uçakların seyirleri görüldü. havada uçuş dansı hatıralarda yerini alırken yenileri merakla beklenecektir.
Halkın katıldıkları için zevk alırken Mahalle halkının sitemlerinide duyduk. Mahalle halkı 3 kişilik işçilik dışında maddi ve manevi destek göremediklerini anlatırken yinede iyi oldu demeleri ileri ki zamanlarda renk katacağını düşündüklerini söylemektedirler.
Siyasilerinde Genel Seçim öncesi Uçuş Gösterilerine katılmaları daha dikkat çekici idi. Artık Sivrihisar’ın Küçüldüğü bir noktada belki ibreyi + artı yönde değiştirebilir. Sivrihisar Sosyo Ekonomik atılım yapamadığı geçmiş yıllarda unutulmuş olmanın çıtasını atlama yönünde katkıları sağlaya bilir.
Eskişehir Valisi, Sivrihisar Kaymakamı ve Sivrihisar Belediye Başkanı da Uçuş gösterileri açılışı ve devamında alanlarda idiler.
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz BÜYÜKERŞEN Ekibi ve Çiçeği Burnunda CHP İl başkanı Sivrihisarlı Sinan ÖZKAR ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet ATAÇ ile mahalle ziyareti yaptılar ve uçuş gösterilerini izlediler. Sivrihisar’ın Eskişehir’de bulunan Dernekleri ’de Eskişehir Belediyesinden temin edilen araçlarla izlemeye iştirak ettiler.
SHG Sivrihisar Hava Gösterilerinin Organizasyonunda emeği geçenlere ve katkısı olan kurumlara sayfamız adına teşekkür ederiz.

YARAMIZ KANIYOR VE BAĞRIMIZ YANIYOR.
Emperyalist savaşlar nedense hep başka ülke topraklarında oluyor. Arap baharına sahip çıkacağız hayali, Mısır, Libya derken ve Suriye’de dış kaynaklı darbe ne oldu da iki ayda Türkiye’nin kara bulutları oluverdi. Anadolu üzerinde oynanan oyunlar çokta anlaşılmaz değildir. Arap yarım adası üzerindeki Krallar Amerikan Arabaları ile Saraylarında saltanat sürerken Şehitler bizim topraklarımızdan çıkıyor. Arabistan da ölen Kral için bayraklarımız yarıya inerken 2 Günde canlarımız şehit olurken görmezden gelmek daha vahim.

Daha 5 yıl önce Şehit Askerimizin Adına söz verilen Parkı bu yılda söz vermeyenler tarafından yapılmaya başlandı. Analar diyor ki! Diğer çocuklarımda feda olsun, feda olsun da sen neden diyet ödüyorsun.
Bir Ana ağıt yakarken ‘’ Oğlumu bisiklete bindirmezdim kaza yapar ölür diye ’’ Ama ne olduğunu bilmeden öldürdüler senin evladını. Evlat için Vatan vardır ve o Vatan hepimizin ihtiyacıdır.
Suriye’de Muhalifler kendi arasında çıkar çatışmaları yaparken Mülteci durumuna gelmiş Vatandaşları Sığınacak Göçmen kampları ararken ve en ağlatıcısı yüzmeyi düşünemeyen çocuklarının cesetleri sahile sürüklenirken biz kime hizmet ediyoruz.

Çanakkale de Trablusgarp’ta, Balkanlarda savaşırken Atalarımızın bize bıraktıkları bu Ülke bizim Vatanımız. Şimdi Emperyalistlere hizmet ediyoruz gibi ve Şimdi onların kemiklerini sızlatıyoruz. Kim neyin mücadelesini yapıyor anlamakta güçlük çekiyoruz ve Masaları kırmanın bedeli birçok ocağın sönmesi ne kadar kötü. Lanet olsun istemeden ve bilmeden hizmet ettiğimiz kan emicilere, Aktörlere, evlatları dizlerinin dibinden ayırmayanlara. Lanet olsun Teröre ve sömürü düzenine.
Olmayacaksa akan kan ve Analar ağlamayacak sa olsun çözün ve bitsin bu lanet savaş. Anlaşılmalı ‘’ Eşkıyadan Dünyaya Hükümdar Olmaz.’’ Şehitlerimizin ve anaların ahı yerde kalmaz. 08.09.2015

* * *

ESKİŞEHİR’İN EN ÇOK ÇALIŞANI UTKU ÇAKIRÖZER OLDUĞU GERÇEĞİ VE LİSTELERDE YERİNİ KORUYACAK GİBİ GÖRÜNÜYOR. ŞOK İSTİFA ASLINDA ŞOK DEĞİL

– Odunpazarı Belediye Başkan Yardımcısı Erdal Caferoğlu erken seçimde milletvekili adayı olmak için istifa etti. Böyle düştü haberlere…
– Şimdi gelelim işin aslına. Sizi biraz geriye götürelim. Sayın Caferoğlu belediyede tatsız olaylar yaşamış, kavga haberleri basında yer almıştı.
– O günden sonra Sayın Caferoğlu uzun bir izne çıkmış ve rivayet odur ki istifasını Kazım Kurt’a sunmuştu.
– O istifa o gün kabul edilmişti fakat büyük ses getirip Kazım Kurt’a da zarar vereceği için Eylül, Ekim’e kadar ortam hazırlanacaktı.
– Önce Sayın Caferoğlu’nun belediyedeki ekibi rotasyon bahanesi ile dağıtıldı. Kılıçdaroğlu’nun mitinginde yaşanan kavgada bu rotasyona zemin hazırlamıştı.
– Sonraki adımda Sayın Caferoğlu’na bağlı birçok birim kendisinden alınarak yeni başkan yardımcısına verildi.
– Böylece Sayın Caferoğlu’nun gidişi hazırlandı.
– Fakat öyle birşey olmalıydı ki kimse zarar görmemeliydi. Kazım Kurt’un ekibi dağılıyor havası oluşmamalı, Caferoğlu sıkıntılar yüzünden ayrılıyor denilmemeliydi.
– Erken seçim herkes için can simidi oldu.
– Eskişehir’de CHP listesinin ilk üç sırası değişmeyecek. Birilerinin çok istemesine rağmen Utku Çakırözer’i haracama planlarına rağmen tutmadı.
– Erdal Caferoğlu aday yapılır mı bilinmez en azından ilk üç imkansız ama seçilemeyip geri dönmese de siyasi olarak yara almayacak.

İşte işin aslı böyle dostlar bu olay daha çok konuşulur… Midas’ın Kulakları

“BEDENLERİNDE ENGEL, YÜREKLERİNDE VATAN SEVGİSİ VAR”

Sivrihisar Belediyesi olarak Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında, ilçemizde bulunan asker adayı engelli kardeşlerimiz için asker kınası etkinliği düzenlendi. “Engelli Mehmetçiklerin” kınalarını Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, yaktı.

Düzenlenen yemekte, fiziksel veya zihinsel engelleri nedeniyle yaşıtları gibi askere gidemeyen engelli gençler, temsili olarak vatani görevlerini yerine getirmek için başlatılan bir günlük askerlik uygulaması kapsamında, Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü ve İlçe Kaymakamı Engelli Kardeşlerimiz ve aileleri ile bir araya geldi.

asker kinasi 2 - Eylül 2015 Gündem Yorumları

asker kinasi 1 - Eylül 2015 Gündem Yorumları

asker kinasi 3 - Eylül 2015 Gündem Yorumları

“BİZİ UNUTMAYAN BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR”

Duygu dolu anlar yaşayan asker aileleri böyle bir etkinliğin kendilerini çok mutlu ettiğini ifade ederek, Başkanımız ve Kaymakamımıza teşekkür ettiler.

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Eylül 2015 Gündem Yorumları