Sivrihisar Haberleri

Fahri Keskin Fen Lisesi Bilim Fuarı

Fahri Keskin Fen Lisesi “Bilim Fuarı”

fahri keskin fen lisesi bilim fuari - Fahri Keskin Fen Lisesi Bilim Fuarı

Sivrihisar Fahri Keskin Fen Lisesi “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarının” İkincisi gerçekleştirildi. Öğrenciler tarafından hazırlanan 20 bilimsel proje katılımcılardan tam not aldı. Biyoloji öğretmeni Hilal Kilci’nin yürütücülüğünü yaptığı fuarda 9 alanda, 12 öğretmen ve 56 öğrenci tarafından hazırlanan 20 proje sergilendi.

Fuarın açılışı Kaymakam Dr. Erdinç Yılmaz, Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Muhammet Taha Güven ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Eyyüp Mutlu tarafından yapıldı.

Açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Mehmet Öz “Bilim fuarları gözlem yapan, meraklı, araştırmacı ve sorgulayan bireylerin yetiştirilmesi için önemli öğrenme etkinlikleridir. Ben üç noktada bunları çok önemli görüyorum. Birincisi ekip çalışmasının yerleşmesi açısından çok önemli idi. Gözlemlerimde öğrencilerimizin büyük bir şevkle, ilgiyle ve birbirleriyle yardımlaştıklarını gördüm. İkincisi derslerde görmüş olduğumuz teorik bilgilerin günlük hayatta neye yaradığını fark etmelerini sağladı ve hayal güçlerinin gelişmesine katkıda bulundu. Üçüncüsü ise gelecekte yapacakları çalışmalar adına bir temel ve basamak teşkil ettiğini düşünüyorum. Her biri farklı bir emek, farklı bir çaba ve birikim gerektiren bu projelerden inşallah en iyi şekilde faydalanılacaktır” dedi.

Projelerin bulunduğu stantları gezen protokol üyelerine Okul Müdürü Mehmet Öz, Proje Koordinatörü Hilal Kilci ve öğrenciler tarafından bilgiler verildi.

“Elektrik havadan akar, ışığı yakar” ve “Bizde Nasreddin Hoca, Almanlar’da Till Eulenspiegel” adlı çalışmalar fuarı gezenlerin ilgisini üzerinde toplamayı başardı.

***

Sivrihisar’ın Sesi Gazetesi – Haber, Foto : Oğuz EKİCİ

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Fahri Keskin Fen Lisesi Bilim Fuarı