Hakıklar

Felç Dönemi

NECATİ DEMİR VE HAKIKLAR

Ünlü saz şairimiz Necati Demir “Sivrihisar’ım, Sivrihisarlım” türküsünde onları şöyle onure edip türkülere konu etmiştir..

“Hakıklardan Hasan Mehmet Kemal’i
Bağrına basmıştır Sivrihisar’ım”
Sivrihisar’ım Sivrihisar’ lım
Bağrına basmıştır Sivrihisar’ım.”
 

AŞIK MEHMET’İN FELÇ DÖNEMİ

Aşık Mehmet ömrünün sonlarına doğru felç oldu. Herkes tamam Aşık artık yatağa bağlı kaldı, iş bitti, kim bakacak demeye başladı. Aynı dönemlerde ilçemizden başka biri de felç geçirdi. Bu insan çok zengin malı mülkü yerinde, hasta yatağında bakanı olan servet sahibi biriydi. Tüm bu servetine rağmen bu insan felçten sonra bir daha ayağa kalkamadı ve hakkın rahmetine kavuştu. Oysa Âşık Mehmet felçten sonra sağlığı düzeldi ve insan içine karıştı. Bakanlardan Allah razı olsun.

KÜFÜRDEN MUTLU OLANLAR

Biz akıllı görünen insanlar “deli” gibi görünen insanlara takılmayı severiz. Onlarla alay edip onları kızdırmaktan zevk alırız. Yine böyle bir gün garajda kendilerini kızdıran bir gruba Kemal “ana avrat bacı kardeş” düz gidiyordu. Bir başkası aynı küfürlerden sadece birini etmesi durumunda cinayet sebebi olacak küfürleri bizim Hakıklar edince milletin hoşuna gider, ağzını doldura doldura küfür etmelerinden mutlu olurlardı.

Sivrihisar’ın Gülleri Hakıklar
Necmi GÜNAY – 2014

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Felç Dönemi