Sivrihisar Haberleri

Fransa Türk Kültür Derneği Başkanından Ziyaret

Fransa’nın Vienne şehrinde bulunan Türk Kültür Derneği Başkanı Seyit Yılmaz, Eskişehir’de bulunan Sivrihisar Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Arslan’ı ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti ve derneğe üye oldu.

Sivrihisar Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Arslan, ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada, “Fransa’nın Vienne şehrinde faaliyet gösteren Türk Kültür Derneği Başkanı Sivrihisarlı Seyit Yılmaz derneğimizi ziyaret ederek üye oldu ve bizleri memnun etti. Fransa’daki Sivrihisarlılar ile Eskişehir’deki Sivrihisarlılarla bir köprü kuracağız. Kuracağımız bu köprü ile sosyal, kültürel ve sanatsal alanda bilgi alışverişi yapacağız ve birlikte kültür etkinlikleri düzenleyeceğiz” dedi.

Türk Kültür Derneği Başkanı Seyit Yılmaz da, “Fransa’nın Vienne şehrinden Eskişehir’e gelerek, Sivrihisarlılar Derneği’ni ziyaret ettim ve derneğe üye oldum. Ben de Sivrihisarlıyım. Şimdiden sonra Eskişehir’de bulunan kardeş derneğimiz Sivrihisarlılar Derneği ile birlikte kültürel, sosyal ve sanatsal bilgi alışverişi yapacağız. Eskişehir’de önümüzdeki günlerde birlikte etkinlikler düzenleyeceğiz. Fransa’nın Vienne şehrinde bulunan Türk Kültür Derneğimize 450 Türk ailesi üyedir. Fransa’da üyelerimizin her türlü ihtiyaçlarına cevap veriyoruz ve yardımcı oluyoruz” diye konuştu.

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Fransa Türk Kültür Derneği Başkanından Ziyaret