Haber Arşivi

Gönül Dağı 43. Bölüm

gonul dagi ikinci sezon - Gönül Dağı 43. Bölüm

Hani içinde fırtınalar kopar isyan edersin ama kimselere anlatamazsın yapılan haksızlıkları, iyiliklerine karşı eksiklerini gösterenleri, sevgisizliği, ne yaparsan yap kimseye yaranamadığını, işte Veysel in isyanı da mezarcı İlyas a değildi aslında isyanı kendi içindeki savaşıydı.

Veysel’in hissettiği şey psikolojide değersizlik duygusu. Küçükken babasının ona o şekilde davranmasıyla oluşmuş, aslında Veysel kendine değer vermiyor. Hepimiz önce kendimize değer vermeliyiz, çünkü en büyük Sanatkarın en kıymetli sanatlarıyız hepimiz.

Kendimize değer vermezsek, bize verilen değerleri de göremeyiz, herkes bizi görmezden geliyormuş, değersiz görüyormuş gibi gelir.

Ne zaman ki insan değerinin farkına varır, hem onu sevenlerin farkına varmış olur, hem de insanlara değer verip sevebilir. İşte Veysel’i de bu psikolojiden ancak kendisi kurtarabilir. Başkalarından bir şey bekleyerek değil, yine biz, içimizde kopan fırtınaları dindirebiliriz Allah’ın izniyle.

Döndü oğluna kavuştu ama diğer oğlunu unuttu olan yine Veysel’e oldu Kenan Veysel’e özendi ama Veysel öz ailesinin yanında sevgisiz büyüdü kötü davranıldı. Döndü ye de yazıklar olsun be yeni oğlanı bulunca yanındaki oğlunu unuttu çabucak öyle oğlanla gelini zor bulursun.

Kadın adını koymadılar diye üzüldüğünü gördü gitti kızlarına yağmur döndü koydular üzülmesin diye ama döndü ne yaptı bir çırpı da unuttu ama Veysel yine şanslı arkasında dağ gibi kayınbabası var babasının yapmadığını o yaptı helal olsun dişçi Musa’ya.

Bu arada Kenan kahvaltıda falan hep Veysel’e baktı konuşmak istedi tam konuşurken yine araya girdiler. Bence çok güzel bir abi kardeş ilişkisi çıkacak ortaya ilk konuşmalarını, kavuşmalarını heyecanla bekliyorum.

Aslında ikisi de aynı yerden yaralı biri farklı bir ailede kimsesiz sevgisiz büyümüş Veysel kendi ailesinin içinde kimsesiz ve sevgisiz.

Sevdasını kalbine gömüp, aşkına meftun olan koca yürekli Asya aşıkları kavuşturmak için kendi sevdasından vazgeçti. Diğer dizilerdeki şeytan ruhlu bir aşık değil Asya. Bu diziyi bunun için çok sevdik güzel yürekli insanlar hiçbir zaman kaybetmez.

Veysel ile doktor Kenan öyle abi kardeş olacak ki gören çatlayacak. Veysel’i çok güzel günler bekliyor.

***

Kaynak

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Gönül Dağı 43. Bölüm