Gönül Dağı

Gönül Dağı 2. Sezon

Gönül Dağı 2. Sezon Başladı!

yeni sezon afisi - Gönül Dağı 2. Sezon

– Gönül Dağı Yeni Sezon Afişi –

İlk bölümü 17 Ekim 2020’de yayınlanmaya başlayan “Gönül Dağı” dizisinin performansı beğeni topladı. 7’nci bölümden itibaren reytinglerde birinci olan dizi “Türkiye Yazarlar Birliği” tarafından yılın dizisi seçildi.

29 Mayıs 2021 Cumartesi akşamı 30. bölümü ile dizinin ilk sezon finalini güzel bir düğünle kapattılar. 20 Temmuz 2021 Salı günü ise Kurban Bayramı özel bölümü yayınlandı.

Ne güzel adetler yaşandı bu kadim topraklarda. Güzelliklerimizi, adetlerimizi insanlarımızın samimi duygularını, iyi ahlaklarını bizlere tekrar hatırlattılar. Sevginin her şeyin üstesinden geldiğini bize örneklediler. Acısıyla tatlısıyla bir sezon boyunca bazen hüzünlü, bazen sevinçli ve en önemlisi gönülden bize sevgiyi tattırdılar.

Yapımcılığını Ferhat Eşsiz, yönetmenliğini Yahya Samancı’nın üstlendiği Gönül Dağı dizisinin senaryosunu ise Ali Asaf Elmas ve Mustafa Becit kaleme alıyor.

Gönül Dağı dizisi Yozgatlı Mustafa Çiftçinin öykülerinden esinleniyor. Filmin konusu Yozgat Gedelli ‘de geçmektedir. Gerçekte Gedelli, Niğde’nin Ulukışla ilçesinde yer alan bir köydür. Ancak çekimler için Sivrihisar’ın daha uygun olduğuna karar verilmiş.

Gönül Dağı Yeni Sezon ilk Bölüm Ne Zaman?

İkinci sezon hazırlıkları tamamlandı. Geri sayım başladı. Büyük buluşma gerçekleşiyor. Bütün randevularınızı iptal edin. 11 Eylül Cumartesi günü saat 20:00 de telefonlarınızı kapayın. Çaylarınızı ve kahvelerinizi keyifle yudumlarken Gönül Dağını izlemeye başlayın.

gonul dagi gulsim ali sezon 2 - Gönül Dağı 2. Sezon

Yeni sezonda çekimlere İstanbul’da başlayan Gönül Dağı ekibi, buradaki çekimlerin ardından tarihi ilçemiz Sivrihisar’a geldiler. Dizinin Üsküdar’daki çekimlerinde Kız Kulesinde Taner ile Dilek, görüntülü konuştu.

Gönül Dağı yeniden kalplere dokunmaya geliyor!

Çekimleri ilçemiz Sivrihisar’da devam eden Gönül Dağı dizisinin 2. sezonu 31. bölüm ile TRT1 televizyon kanalında yayınlanacak. Fadime rolündeki Cemre Melis Çınar ile Serdar rolündeki Utku Ateş diziden ayrıldı. Dizinin oyuncu kadrosuna sanatçı Serkan Kuru “Doktor Kenan” karakteriyle katıldı.

Gönül Dağı dizisi 2. sezon başladı. Ramazan ve Asuman aşkı nereye gidiyor. Taner ile Dilek durumu ne olacak? Veysel ve Cemile yeni doğan bebeklerine Yağmur Döndü ismini verdiler. Ciritçi Abdullah ve dizinin diğer güzel oyuncuları. Hepsi ve daha fazlası her Cumartesi akşamı TRT 1 ekranlarında!

gonul dagi dizi 2 sezon sivrihisar - Gönül Dağı 2. Sezon

gonul dagi yeni sezon cekimleri 2 - Gönül Dağı 2. Sezon

gonul dagi yeni sezon cekimleri 3 - Gönül Dağı 2. Sezon

gonul dagi yeni sezon cekimleri 1 - Gönül Dağı 2. Sezon

“Gönül Dağı” dizisi Türkiye’nin gerçek özünü anlatan bir dizi. Ben Anadolu’yum diyenlerin dizisi. Her konuda ilmek ilmek işlenmiş olan sanat, ders verir niteliğindeki tartışmalar ve diyaloglar, insanın yüreğine oturan sözler, mükemmel bir sanat eseri.

Bir dizide hep mi güzel insanlar olur. Oyuncuların hepsi birbirinden değerli, rollerini hakkını sonuna kadar veriyorlar. Tertemiz yüreği iyilik dolu bir oyuncu kadrosu ile ilk defa bir dizi var, her bölümü keyifle ve gelecek haftaki her bölümü sabırsızlıkla beklenen bir dizi film.

Yıllardır süren diziler var, içerisinde oruç, namaz geçmeyen ve de Ramazan ayında kahvaltı masalarını izlediğimiz diziler, bunlara rağmen bizlere örf ve âdetlerimizi yaşatan bir gönül dağı dizisi var.

Bir film düşünün ki, örf ve adetlerimizi anlatan, bizim insanımızı; merhametini, sevgisini, şefkatini, dinimizi, ibadetimizi, mübarek gecemizi, olması gerektiğini anlatan ve bize en güzel şekilde bu duyguları hissettiren bir dizi film…

Günümüzde genç nesli batı kültürüne özendirmek üzere yazılmış bir çok senaryo adı altında yapılmış onca TV dizileri arasında genel örf adet geleneklerine aykırı olmayan tek dizi.

Gönül Dağı Dizisi Yeni Sezon, 31. Bölüm 2. Fragmanı

Haber ve derleyen, Murat Sevimbay

Bu yazı, gönül dağı grubu arkadaşların katkıları ile derlenmiştir.
1- Ayhan Gezer
2- Şahin Gökdere
3- Fatih Karagüzel
4- Servet Akın
5- Nurgül Çelik
6- Yasin Altıntaş
7- Mehmet Resul Aksöz
8- Rüstem Emre Coşkun
Fotolar: Koray Faydacı

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Gönül Dağı 2. Sezon