Sivrihisar Haberleri

Halk Eğitim Merkezinde Maske Üretildi

Sivrihisar Halk Eğitim Merkezinde Maske Üretimi

maske - Halk Eğitim Merkezinde Maske Üretildi

Sivrihisar Halk Eğitim Merkezinde yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı %100 pamuk ve yıkanabilir kumaş ile Nonwoven kumaştan maske üretiliyor.

17 Nisan 2020 tarihi itibariyle 300 adet yıkanabilir bez maske ve 25 bin adet Nonwoven kumaştan iki katlı tek kullanımlık maske üretilerek kurum, kuruluş ve vatandaşlara ücretsiz dağıtımı yapıldı.

Eskişehir il sınırları içerisinde sadece Sivrihisar Halk Eğitim Merkezi bünyesinde bulunan 3D Printer makine ile maskeler için arka tutucu ve siperlik de üretiliyor.

Üretilen siperlikler Kaymakamlık, Belediye, Toplum Sağlığı Merkezi, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile diğer kurum ve kuruluşlara dağıtıldı.

Ayrıca Sivrihisar’da LGS sınavına girecek olan öğrencilerin 1. ve 2. oturumlarda ayrı ayrı olmak üzere 820 adet maske de okul müdürlüklerine teslim edildi.

Sivrihisar İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü İrfan Bakar, “Covid-19 ile mücadele kapsamında Sivrihisar’ın ihtiyacı olan maske ve sağlık çalışanları için 50 adet siperlik üretiminin yapıldığını belirterek, üretimde %100 pamuk ve yıkanabilir kumaş ile Nonwoven kumaştan farklı gramajlarda maske üretimi gerçekleştirdiklerini söyledi.

Bakar, üretimlerin Halk Eğitimi Merkezi El Sanatları Öğretmeni, Giyim ve Üretim Teknolojileri Usta Öğreticisi gözetiminde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı farklı kurumlarda görevli 11 işçi ile sosyal mesafe ve hijyen kuralları ön planda tutularak günde bin (1000) maske üretiminin yapıldığını söyledi.

Maske üretim çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirten Halk Eğitim Merkezi Müdürü İrfan Bakar, destek ve katkılarından dolayı Sivrihisar Kaymakamlığına, Sivrihisar Belediye Başkanlığına ve Sivrihisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür etti.

Sivrihisar’ın Sesi Gazetesi

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Halk Eğitim Merkezinde Maske Üretildi