Ülke Haberleri

Harekata Katılan Mehmetçik için Dua Edildi

– Barış Pınarı Harekatına Katılan Mehmetçik için Dua Edildi –

Suriye’de Fırat’ın doğusuna başlatılan Barış Pınarı Harekatına katılan Mehmetçik için Diyanet İşleri Başkanlığınca, harekâtın zaferle sonuçlanması, Vatanımızın güvenliği, milletimizin huzuru, bölgemizde barış ve selametin temini için, 10 Ekim 2019 Perşembe günü sabah namazında yurt genelindeki bütün camilerde Fetih Suresi okunup dua edildi.

Mehmetçik İçin Zafer Duası

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ülkemize kasteden terör örgütlerini ortadan kaldırmak için mücadele vermekte olan şanlı Mehmetçiklerimize ve tüm güvenlik güçlerimize yardım eyle Allah’ım! şeklinde dua etti.

Barış  Pınarı Harekatının Amacı Nedir?

Türk Ordusu tarafından Suriye’nin kuzeyinde gerçekleştirilen sınır ötesi operasyonu harekatının amacı; Terör faaliyeti gösteren PKK ve uzantısı olan YPG/PYD gibi grupların terör faaliyetlerini engellemek, Türkiye’nin sınır güvenliğini oluşturmak, Ülkemizde bulunan ve göçe zorlanan Suriyeli sığınmacıların güvenli bir şekilde kendi Ülkesine geri dönmelerini sağlamak ve Suriye’nin toprak bütünlüğünü temin etmektir.

Bu Operasyona Neden “Barış Pınarı Harekatı” deniyor?

Harekatımızın adı belirlenirken rast gele bir tercihte bulunulmadı. Terör örgütünü bölgeden kazımak, Suriye’de gerçek anlamda barışı tesis etmek için bu adım atıldı. Ülkemizin Suriye sınır tarafı hep pınarlarla doludur. İşte o pınarlardan esinlenerek harekatın adı Barış Pınarı koyuldu.

***

Bizlerde bu vesileyle Kahraman Mehmetçiğimiz için güzel bir dua derledik. Okumak isteyenler bu linkten bakabilir >

Add Comment

Click here to post a comment

logo