Etkinliklerimiz

Hastavuktan Çocuklara Karne Hediyesi

“Hastavuk”tan Çocuklara Karne Hediyesi

Kurduğu tesisler ile Sivrihisar’a iş istihdamı sağlayan, onlarca aileye ekmek kapısı olan Hastavuk, kültürel ve sosyal etkinliklerine de devam ediyor.

Çocuklara yönelik her sene yarıyıl tatilinde düzenlediği etkinliklerinden yenisini Çarşamba günü Sivrihisar Mesleki ve Tek­nik Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenledi.

Ajans Biber’DE organizasyon tarafından hazırlanan gösterilerin ilk bölümünde sahne alan Hacivat (Hüseyin Bağlar) Karagöz (Veysel Kamış) perde ve canlı performans gösterisi tek kelimeyle muhteşemdi. Gösteri boyunca çocuklara sosyal ve kültürel mesajlar verildi.

Etkinliğin ikinci bölümünde rahmetli Barış Manço şarkıları eşliğinde fiziki görüntüsü ve ses tonuyla Barış Manço’ya benzeyen (Alper Dinçer) tarafından efsanevi program “Adam Olacak Çocuk” yarışması yapıldı.

Salondaki tüm çocuklar sahneye çıkarılarak yarışmacı oldular. Çocukların sorulara verdikleri cevaplar renkli ve eğlenceli bir atmosfer oluşturdu.

Etkinlik sonunda çocukların neşeli ve mutlu bir gün geçirdikleri gözlerinden okunuyordu. Hep bir ağızdan Barış Manço şarkıları söyleyen çocuklara, Hacivat – Karagöz, Palyaçolar ve Hastavuk yetkilileri eşlik ettiler.

Yaklaşık 250 kişinin katıldığı etkinliğe; Hastavuk Sivrihisar Bölge Üretim Müdürü Ekrem Yücesan, Sivrihisar idari işler sorumlusu Emine Kırcalı, Halkla ilişkiler sorumlusu Bircan Özkan, Satın alma sorumlusu Muttalip Akbaş, Damızlıklar şefi Hüseyin Özçelik, Yarka sorumlusu Halil Çelik, Sivrihisarlı, Emirdağlı ve Yunusemre’den gelen çocuklar ile Hastavuk lojmanlarında ikamet eden ailelerin çocukları katıldı.

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Hastavuktan Çocuklara Karne Hediyesi