Sportif Havacılık

Hava Parkı Türkiye AIP’sinde yerini aldı

2014 yılı Mart ayında hava parkı olarak tescillenerek faaliyetlerine başlayan Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi (S.U.S.H.M), 18 Ağustos 2016 tarihinde Türkiye AIP’ sinde “S.U.S.H.M. Hava Parkı” adıyla yerini aldı.

AIP (Aeronautical Information Publication), Türkçe adıyla Havacılık Enformasyon Yayını, her ülkedeki havacılık otoriteleri tarafından yayınlanan, hava seyrüseferlerine temel teşkil eden ve işletme açısından önem arz eden tüm havacılık bilgilerini içeren temel havacılık yayını oluyor.

Hava Parkı, AIP’ de yayınlanarak tüm dünyada tanınan bir havacılık merkezi olma yolunda önemli bir adım atıldı. Bu sayede tüm pilotların ve havacılık camiasının bu merkezden azami düzeyde faydalanması sağlanıyor.

S.U.S.H.M., SHGM (Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü) ve DHMİ (Devlet Hava Meydanları İşletmesi) yetkililerinin gayretleri ile oluşan bu tescil, Türkiye’deki genel havacılığın uluslararası alanda ilerlediğin bir göstergesi. Bu olumlu gelişmenin, Türk genel havacılığının gelişmesine katkıda bulunacağına inanılıyor.

turkiye havapark aip - Hava Parkı Türkiye AIP’sinde yerini aldı

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Hava Parkı Türkiye AIP’sinde yerini aldı