Haber Arşivi

Haziran 2016 Sivrihisar

GÜNDEM ve YORUMLAR

7 Haziran 2015 Genel Seçimi Sivrihisar da;
terörist hdp : 574
komünist hakpar : 35
komünist hkp : 33
perinçekçi vatan partisi : 45
komünist ap : 8
komünist kp : 2

1 Kasım 2015 Genel Seçimi Sivrihisar da;
terörist hdp : 373
komünist hakpar :69
perinçekçi vatan partisi :40
komünist hkp : 40
komünist kp : 26
2014 Cumhurbaşkanlığı Seçimi Sivrihisar da:
terörist selahattin demirtaş : 508
Sivrihisar’da kürt istemiyoruz dersek faşist ırkçı gerici olacağından sıfatı ile söyleyeyim !!! Sivrihisarımız da terörist ve komünist istemiyoruz !!! Doğudan göçme ne idüğü belirsiz kişilere her kim taşınmaz satıyorsa ALLAH cc belasını versin !!! Sivrihisar’da makam sahibi olup her kim tedbir almıyorsa ALLAH cc belasını versin !!! Siz 2-3 çocuğu zor yaparken yaptığınız çocuklarda Sivrihisar’da çalışmaya işçi olmaya tenezzül etmeyip büyükşehir meraklısı olup göçerken bunlar 10 çocuk yapıp her işte çalışıyorlar !!!

Çok değil 10-15 sene sonra Eskişehir’in kürt ilçesi terör yuvası SİVRİHİSAR olursa şaşırmayın !!! Herkes aklını başına alıp Sivil Toplum kuruluşlarımızı desteklesin !!! Siz 3 kuruşu çok görüp cimrilik yaparak destek olmazsanız sizi bilinçlendirecek kimse olmaz kültürümüzde kalmaz Tarihin sayfalarında Memleketimiz yok olur gider … Vakıflaşarak Dernekleşerek bu taşınmazların (ev,tarla,arsa) tamamının yine içimizde tutulmasına gayret etmezsek kimi suçlayacağız kim hain olacak ??? Kendi memleketine hayrı olmayandan sahip çıkmayandan ne vatanına ne dinine hayır gelir … Sonra Türk’üm Müslümanım diye dolaşmayın !!! Bahattin Yunus Dinçer 25.06.2016

SİVRİHİSAR: ARTILAR, EKSİLER…
Öncelikle Nasreddin Hoca Anma Etkinliği için Sivrihisar Belediye Başkanı’nı tebrik etmek istiyorum. Yıllardır basının ilgisinden uzak, Hortu Köyü’ne sıkışmış etkinliği bu yıl mahalli ve ulusal basına taşıma başarısı gösterdiği ve Nasreddin Hoca heykeli ve Ermeni Kilisesi civarlarını hoş bir şekilde düzenlediği için Sivrihisar Belediyesi’ni tebrik ediyorum.
Ancak Sivrihisar’a her gidişimde beni üzen iki hususu belirtmek istiyorum. Fuzuli ‘söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil’ diyor ya; ben de bir tesiri olacağından değil gönlümü razı etmek adına yazmak istiyorum.
BİRİNCİSİ, devletimizin emek ve önemli miktarda para harcayarak restore ettirdiği Ermeni Kilisesi ve Zaimağa Konağı’nın ‘KAPALI’ tutulması ile ilgili. İlçemizi ziyarete gelen pek çok yabancıdan sürekli bu şikayeti duyuyorum. Sayın Başkan, çok mu zordur asgari ücretli iki mutemet kişiyi buralarda görevlendirmek ve binaları açık tutmak? Muhtemelen daha fazlası da yapılabilir ama en azından buraların birer bekçisi olsa, açık tutulsa, buralar için Türkçe-İngilizce bir tanıtıcı el broşürü hazırlanıp gelen turistlere verilse nasıl olur? Dediğim gibi, atla deve değil bu. İki kişi için paranız yoksa girenden 1 TL alıp bunların maaşlarının bir kısmını çıkarabilirsiniz. Restore edilen bu eserlerin gezilemedikten, kullanılmadıktan sonra kimseye faydası yoktur.
İKİNCİSİ, Kumluyol Uçapark duvar kenarları, Uçapark’ın içi ve Uçapark’ın bitiş kısmında manzaranın harika olduğu ancak çöplerden ve pisliklerden durup seyretmenin/fotoğraf çekmenin zor olduğu kısımla alakalı. Bu bahsettiğim yerleri temizletmek, boyatmak, çiçeklendirmek milyon dolarları ve yüzlerce insan gücünü gerektiren işler değil. ‘Aslan yatağından belli olur’ derler. Cüzi harcamalarla ve biraz takiple pekala buralar pırıl pırıl olabilir. ‘Oralara biz değil Eskişehir Büyükşehir Belediyesi bakıyor’ derseniz bir meclis toplantısında Sn. Büyükerşen’den bunu rica edin. Baktınız yapmıyor siz yapın ve ‘SİVRİHİSAR BELEDİYESİ ÇALIŞIYOR’ tabelasını oraya yerleştirip fotoğraflayın. Vatandaş hizmete bakar; kimin yaptığı veya yapmadığı onu fazla ilgilendirmez. Kaldı ki bu işler öyle anormal harcamalara tekabül de etmez. Haydi göreyim sizi… Mustafa Kemal Biçerli

Öğretmenlerden Sivrihisar İlçesine Ziyaret

Milli Eğitim Bakanlığınca düzenlenen program kapsamında 81 ilden 81 öğretmen, Eskişehir’in Sivrihisar ilçesini gezdi.

Programın tiyatro, müzik ve çekim ekibi Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli müdür, müdür yardımcısı, öğretmen ve aday öğretmenlerden oluştu.

Eskişehir’i tanıtmak üzere tertiplenen etkinlik kapsamında öğretmenlere Alemşah Kümbeti önünde Hızır Bey’in Fatih Sultan Mehmet Han’ı yargılaması, Nasreddin Hoca Parkında Nasreddin Hoca ile ilgili dram ve oyunlar, Aziz Mahmud Hüdai’nin Üftade Hazretlerine tabi olması konulu oyunlar canlandırılarak izletildi. 08 Haziran 2016

***

2016 Yılı Nasreddin Hocayı anma etkinliği İlçemizde yoğun programlarla devam edildi. Dörtyol Nasreddin Hoca parkında sabahın erken saatlerinde başlayan etkinlik Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Kültür Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Akparti Eskişehir İl Başkanı, Chp Eskişehir İl Başkanı İktidar ve Muhalefet Milletvekilleri, Komşu İlçelerin Kaymakamları, Belediye Başkanları, Ankara’dan, Eskişehir’den gelen misafirler ve yine Ankara’dan gelen Muhtarların katılımı ile yoğun geçti.

***

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sivrihisar Meslek Yüksekokulu’nun 2016 yılı mezunları, Sivrihisar Belediye Binası Çok Amaçlı Salonu’nda düzenlenen törenle mezuniyet belgelerini aldı.

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Haziran 2016 Sivrihisar