Blogspot

Help Turkey

help turkey - Help Turkey

ALGI OPERASYONLARI

Bir taraftan Orman yangınlarından dolayı ciğerlerimiz yanarken Bir taraftan da algı operasyonları ile beynimizi bulandırmaya beynimiz yakmaya çalışıyorlar. Birilerinin amacı orman yangınları söndürmek değil onları söndürenleri söndürmek, bunun için yapmadıkları operasyon kalmadı.

İşte en son help Turkey tag’ıyla bu operasyona destek oldular. Ne operasyonu bu, uluslararası Türkiye’yi aciz gösterme operasyonu. Global call yani küresel çağrı, Türkiye’ye yardım çağrısı. Türkiye sanki kendisine yetmiyormuş gibi, Türkiye’nin hiçbir gücü yokmuş gibi uluslararası emperyalist güçlerden Türkiye’ye yardım çağrısı talep ediyorlar.

Bakın bu yardım çağrısının arkasında yaklaşık 7400 hesaptan oluşan şüpheli grup, hesapları bir açıp bir kapatarak binlerce on binlerce tweet paylaştılar ve bu tweetlerle Türkiye’yi haksız gösterme, sanki PKK yangın çıkarmamış, Türkiye yangınlara müdahale etmiyormuş gibi bunu göstermeye çalıştılar.

Bir Amerikan hesabı tarafından bunlar tek tek incelendi. Bakıldığı zaman hesapların isimleri sürekli olarak değiştirilerek bu tag’a sürekli yazıldığı gözüktü. Bu tag’a yazmalarında ki amaçlanan şey, Türkiye’yi aciz göstermek ve yangın üzerinden devletimizi aciz göstererek hükümeti düşürmeye çalışmak.

Bir nevi 15 Temmuz’u tekrar yaşatmak istediler, devletimizi zayıflatmak için artık yeni oyunlar oynuyorlar. Daha önce gezi olayları ile denediler olmadı. Devleti bir ağaç bahanesi ile yok etmeye çalıştılar. Şimdi de yangın bahanesiyle yok etmeye çalışıyorlar. M.E.AÇIL

Hiç mi sıcaktan bunalıp, yağmurdan ıslanıp bir ağacın altına sığınmadınız yahu..?

Bu nasıl vicdansızlıktır. Bu planlanmış vakti beklenen bir hainliktir.

Pandemi döneminde o bölge boş iken gerçekleştirilmedi dikkat edin.

Ülke turizme açıldı, yurt dışından turistler veya kendi vatandaşlarımız da tatile geldi ve düğmeye basıldı.

Yürek mermi ile yakılmıyor sadece. Bir kibrit ile bile tutuşturulabiliyor.

Fakat şunun altını çizmekte fayda var dostlar.

Hani o güya help turkey çığlığı ile yapılan itibarsızlık var ya,

Pardon sizce kim duyacak bu çağrıyı. Yine kibriti çalanlar mı?

Hala hala hala anlamadınız mı. Bizim bizden başka dostumuz yok.

Tek gelen Azerbaycan zaten o da biziz.

Dolayısı ile karşınızda elinde silah bekleyip size kurşun yağdıran birine “beni kurtar” demekten, niyeti sizi zaten yok etmek olan bir haine “bana yardım et” demekten daha büyük çaresizlik olamaz.

Şükürler olsun ki daha o kadar bitmedik. Bakın Gönül izi Gönüllüleri ekibi oradaydı.

Oluşturulmaya çalışılan sadece yangın değil, bu alevleri besleyen yanlış ve maksatlı algılardır.

Evet bu çok büyük bir saldırı. Ülke ekonomisini alt etmek için özellikle seçilen bir bölgeye verilebilecek ciddi bir zarar var.

Her şey bir tarafa vicdanın hiç barınmadığı yaratıkların tereddütsüzce acımadan yok ettiği milyonlarca canlı var.

Bizim düsturumuz neydi? “Bir olacağız, beraber olacağız, iri olacağız, diri olacağız”

Bunu söyleyen Sayın Cumhurbaşkanımız olduğu için altını çizmiyorum bu sloganın.

Her Türk vatandaşının hangi ideolojiye inansa da hangi siyasi parti parantezi içinde olsa da, hatta neye iman ederse etse de sadece insan ve sadece Türk vatandaşı olarak el ele hep beraber olunması gerektiği için.

Zira söz konusu yine bu vatanın toprağı, yine bu vatanın ormanları.

Evi yanan köylülerin hepsi ak partili mi mesela. Ağaçlar da ak partili miydi?

Yıllardır belediyecilik deyince aklına sadece festivaller, heykeller, konserler gelen bir zihniyet kimseye hizmet dersi vermesin. Lakin bu durumun bir de manevi tarafı var.

Ekmekler çöplerde, azgınlık göklerde, şükür yok, iman yok, samimiyet yok, bir gözü dönmüşlük, bir canavarlık aldı başını gidiyor.

Aynı bölge için yapılan haberlerde vay efendim lahmacun su kadar, ayran şu kadar diye fiyat listelerinin fahiş rakamlarla dillerde dolandığı mekanlar ne durumda acaba?

Doğal güzellik manzaralı lüks restoranlarınız işte artık kül manzaralı maalesef. Ticari kaygıdaki azgınlık almış başını gidiyordu.

İnanın hem iktidarın hem muhalefetin hem tüm vatandaşların bir ve beraber olmanın yanında haricen de çıkarması gereken çok ciddi dersler var. Tabi anlayabilene ve alabilene. – Asalet Salgınoğlu –

***

Eskişehir Milli Düşünce Platformu

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Help Turkey