Sivrihisar Haberleri

Her Köye Bir Park

HER KÖYE BİR PARK

her koye park - Her Köye Bir Park

Sivrihisar Belediyesi tarafından “Her Köye Bir Park Projesi” kapsamında mahalle statüsü kazanan tüm köylerimize çocuk oyun grupları yapılıyor. Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü; bu zamana kadar Sivrihisar’a bağlı köylerimizde çocuk oyun grupları bulunmuyordu. 2015 yılında başladığımız projemizle 36 mahalle statüsü kazanan köyümüze park yaptık. Köylerde yaşayan çocuklarımızın güzel vakit geçirip, evlerine yakın alanlarda oynayabilmeleri için Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından devam etmekte olan projemizle parkı olmayan köyümüz kalmayacak.

İlçe merkezimizde ve köylerimizde yeni park yapımı ve mevcut parkların yenilenmesi, çevre düzenleme çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir.

Bu kapsamda çocuk oyun alanları kurulan köylerimiz: Kınık, Beyyazı, Selimiye, Bahçecik, Ahiler, Yenidoğan, İlyaspaşa, Kadıncık, İlören, Zey, Memik, Yeşilköy, Çandır, Benlikuyu, Dinek, Aydınlı, Dumluca, Paşakadın, Göktepe, Karkın, Kızılcaören (Kızılca Yaylası), Çaykoz, Karaburhan, Ortaklar, Sarıkavak, Mesut Çiftliği, Demirci, Koltan, Nasreddin Hoca, Babadat, Gerenli, Ağaçköy, Gülçayır, Benliyaver, Sığırcık, Hüdavendigar.

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Her Köye Bir Park