Sivrihisar Haberleri

Hoşkadem ve Hazinedar Camii Çevre Düzenlemesi

Sivrihisar Hoşkadem ve Hazinedar Camii Çevre Düzenlemesi

Sivrihisar Belediyesi tarafından İlçemiz Hoşkadem ve Hazinedar Cami çevre düzenleme çalışması tam hızı ile devam ediyor. Çalışmada etrafta Metruf durumda bulunan binaların yıkılması ve alanın genişletilmesi ile Çalışma bittiğinde İlçemiz Belediyesi tarafından İlçemize kalıcı güzel bir eser kazandırılmış olacak.

Geçtiğimiz günlerde İlçemize 3 günlüğüne gittim Köye gidip Annemin evindeki şahsi işlerimden dolayı Fazla gezme ve İnceleme fırsatım olmamasına rağmen kısa sürede Sizlere Güzel Fotoğraflar çekip Belediyemizin yapmış olduğu çalışlarla ilgili olumlu izlenimlerle Ankara’ya döndüm. Yapılan çalışmaları kısaca sıralarsak Hoşkadem ve Hazinedar Camii çevre düzenlemesi, Aziz Mahmut Hüdai Camii ve Çevre Düzenlemesi Camiideki restorasyonu yapan firma yetkililerinden aldığım bilgiler doğrultusunda Aziz Mahmut Hüdai Camiinin çevresinin daha güzel bir Yeşil alan olacağı buradaki eski metruf binaların kamulaştırılıp yıkılacağı gibi, İlçemize gelecek olan Doğalgaz hattının döşeneceği Yunusemre Köyünden Sivrihisar’a kadar olan bölümdeki Köylerdeki Tarlalardaki kamulaştırma çalışmalarının başladığı gibi İlçe Belediye başkanı ve Belediyeden her hangi bir yetkili ile görüşme ve ziyaret etme fırsatım olmadı.

İnşallah bir daha ki Sivrihisar’a gittiğimde kendilerini ziyaret edip daha kapsamlı bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum. İlçemize yapmış olduğu Hizmetlerden dolayı İlçe Belediye Başkanımız Sayın Hamid Yüzügülü, Başkan Yardımcısı Hüseyin İlhan ve Belediyemiz Personeline Çok Teşekkür ederim.

Şenol ÖZ

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Hoşkadem ve Hazinedar Camii Çevre Düzenlemesi