Sivrihisar Haberleri

Huzurevi Ziyareti

BAŞKAN YÜZÜGÜLLÜ VE ÖĞRENCİLERDEN MAİDE BOLEL HUZUREVİ ZİYARETİ.

Sivrihisar Belediyesi olarak, öğrencilerin sosyal sorumluluklarını artırmaya ve empati yeteneklerini geliştirmeye yönelik projeler kapsamında organizasyonlar da düzenliyoruz. Bu organizasyonlardan biri de Eskişehir Maide Bolel Huzurevi’ne yapılmış olan Huzur Ziyaretiydi. Gerçekleştiren ziyarette Başkanımız ve öğrencilerimiz karşısında duygulanan huzurevi sakinleri, aktardıkları hayat tecrübeleri ile öğrencilere yaşamın en önemli derslerinden birini verdi.

Koyu sohbetlerin yapıldığı ziyarette öğrenciler de neşeli tavırlarıyla huzurevi sakinlerinin morallerini tazeledi. Sivrihisar Belediye Başkanımız Hamid Yüzügüllü; “Yaşlılarımızın hayat tecrübesiyle gençlerimizin enerjisinin bir araya getirdiğimiz zaman bütün sorunlar kendiliğinden çözülür. Böyle programlarla gençler eksik olan hayat tecrübelerini tamamlar. Ayrıca yaşlılığın nasıl bir süreç olduğunu yakından gözlemleyen çocuklarımız, toplumun en temel yapısı olan ‘güçlü aile’ kavramını da geleceğe taşıyacaktır. ” dedi. Hoş sohbet havasında geçen ziyarette, yaşlılarla tek tek ilgilenen Başkan Yüzügüllü, yaşlıların isteklerini dinlemeyi ihmal etmedi.

MUTLULUK VE HÜZÜN BİR ARADA

Öğrencilerin zaman zaman duygulu anlar yaşadığı ziyarette, mutluluk ve hüzün bir aradaydı. Kendi torunlarının ve çocuklarının ziyaretlerine gelmediklerinden yakınan huzurevi sakinleri özlemlerini öğrencilerle giderdi. Beraber pasta yiyerek eğlenen huzurevi sakinleri ve öğrenciler bol bol sohbet etti. Büyüklerinin nasihatlerini can kulağıyla dinleyen gençler, ziyaretlerini büyüklerinin ellerini tek tek öperek sonlandırdı.

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Huzurevi Ziyareti