Sivrihisar Haberleri

Emniyet Müdürü Gözaltına Alındı

Sivrihisar İlçe Emniyet Müdürü Gözaltına Alındı

11.08.2014 – Ahmet Zihni Manap’tan boşalan Sivrihisar ilçe Emniyet Müdürü görevine getirilen Emre Bostan, 15 Temmuz 2016 gecesi darbe girişimi sırasında görevini yapmadığı ve yaşanan olaylarda pasif davrandığı iddiası ile gözaltına alındı.

Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde, 15 Temmuz gecesi Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında görevini yapmadığı ve yaşanan olaylarda pasif davrandığı iddia edilen İlçe Emniyet Müdürü Emre Bostan’ın gözaltına alındığı bildirildi.

FETÖ terör örgütünün darbe girişimi sırasında ülke genelinde olduğu gibi Eskişehir’de de polis ekiplerinin yaptığı özverili çalışmalar gün yüzüne çıkıyor.

İddialara göre, İstanbul’da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün (Boğaziçi) tek taraflı trafiğe kapatılması ve ardından televizyonlara yansıyan olayların ardından Sivrihisar Emniyet Müdürlüğünde görevli bir polis memuru, istirahatli arkadaşları dahil tüm çalışanları tam teçhizatlı merkeze çağırdı, ardından ilçe emniyet müdürü Emre Bostan’a telefonla arayıp bilgi verdi. Söz konusu müdür, polis memuruna, “Ben de durumdan haberdarım, bu işin içinde kuvvet komutanları da var. Acele etmeyin, bekleyin” diyerek telefonu kapattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halkı sokağa davet etmesi üzerine tekrar Emre Bostan’ı arayan polis memuru, “Müdürüm, buraya gelin. Bakın, 3-5 densiz asker gelir ve ‘sizi tutukluyoruz’ demeye kalkar” dediğinde Emre Bostan’ın, “Tamam bir şey olmaz, ben şimdi yüzbaşıyı ararım. Hem ben oraya gelirsem taraf olurum” dediği, aynı dakikalarda ise emniyet müdürlüğünü arayan ilçe cumhuriyet başsavcısının polislere, “kanunsuz hiç bir emre uymamaları” talimatını verdiği öğrenildi.

BU İŞİN SONUNDA ŞEHİT OLMAK VAR
Yaşanan gelişmelere ve olaylara kayıtsız kalmayan kıdemli polis memuru, ilçe emniyet müdürünün gelmemesi üzerine diğer arkadaşlarına hitaben şunları söyledi: “Arkadaşlar, görüyoruz ki yalnızız. Bu saatten sonra elimizi değil, gerekirse başımızı taşın altına koyacağız. Bu işin sonunda şehit olmak da var” dedi. Ardından tüm ekip, ilçe merkezinde gerekli güvenlik önlemlerini aldığı ve camilerden sela verildiği ve ilçe emniyet müdürlüğü önünde toplanılması çağrısı yapıldı. Öte yandan, polisin ulaştığı yetkililerden birisi ilçe emniyet müdürü Emre Bostan’ı telefonla aradığında, böyle bir şeye gerek olmadığını toplanılacaksa da belediye binası önünde toplanılmasını söylediği öğrenildi.

Yaşanan bu gelişmeler sonrasında görevini yerine getirmediği iddia edilen Emre Bostan, Cumhuriyet savcısının talimatıyla gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor. AA

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Emniyet Müdürü Gözaltına Alındı